Reklama

Reklama

Snježana Tribuson

Snježana Tribuson

nar. 08.02.1957 (65 let)
Bjelovar, Chorvatsko

Biografie

V roce 1981 dokončila studia televizní a filmové režie na Akademii dramatických umění v Záhřebu, kde od roku 2004 učí. Natočila několik televizních filmů a seriálů. Podílela se například na popularním seriáliu Odmori se, zaslužio si (Odpočiň si, zasloužíš si to), pro který natočila 20 epizod. Pro televizi pracuje také jako scenáristka.

Na poli celovečerního hraného filmu debutovala v roce 1996 snímkem Prepoznavanje (Rozpoznávání), který získal tři Zlaté arény na festivalu v Pule. Ještě úspěšnější byl její druhý film Tri muškarca Melite Žganjer (Tři muži Melite Žganjer), který získal sedm Zlatých arén. Také její třetí film Ne dao bog većeg zla (Nedal Bůh většího zla) v Pule bodoval a ve zvyšující se konkurenci získal dvě Zlaté arény.

V roce 2016 natočila film Vše nejlepší (Sve najbolje), kde zužitkovala své zkušenosti, které získala jako scenáristka televizních filmů a seriálů a natočila jej podle vlastního scénáře. Rovněž tento snímek získal několik Zlatých arén v Pule (za nejlepší kostýmy, výpravu, vizuální efekty a další), několik zajímavých cen přivezl také ze za-hraničních festivalů.

Jiří "dzira" Fiala

Herečka

Režisérka

Scenáristka

Ovládací panel

Reklama

Reklama