foto

Marcel Koteck

  • nar. 29.7.1978 (41 let)
    Praha, Československo

Biografie

Marcel Koteck se věnuje scenáristické tvorbě. Krátce působil v produkční firmě Alfedus. Jeho scenáristickým debutem je krátký film Výtah do ZOO (2016), jehož premiéra se uskutečnila v kině Aero. Film byl přihlášen i na Mezinárodní filmový festival Worldfest v americkém Houstonu, kde získal zlatou cenu v kategorii „Scénář“.

Před svým filmovým debutem vydal v rozmezí let 2012–2015 dvě knihy a sbírku básní.

V roce 2018 začal psát faktografický román „Sklizeň vlčích máků“. Kniha popisuje příběh jeho dědečka – odbojáře proti komunistickému režimu Bohuslava Slezy, jenž byl také přímým účastníkem pokusu o únos bývalého ministra spravedlnosti Prokopa Drtiny do zahraničí v červenci 1948.

Jako dramaturg pracoval na filmu Patrik (2018). Kromě psaní scénářů a vykonávání svého civilního povolání působí jako redaktor tištěného hudebního periodika Rock&Pop.

Objevil se také v televizním seriálu Petra Nikolaeva Cyril a Metoděj - Apoštolové Slovanů (2013) či několika dílech krimi série Mordparta (2016).

Marcel Koteck

Scenáristická filmografie

Filmy

2016 Výtah do ZOO (amatérský film)

Herecká filmografie

TV seriály

2016 Mordparta (TV seriál)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace