foto

Pelayo Lira

  • nar. 1988
    Santiago de Chile, Chile
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Pelayo Lira je scenárista a režisér. Na univerzitní studia v Chile navázal studiem scenáristiky na EICTV v San Antonio de los Baños na Kubě, v letech 2012 a 2013 se podílel na semináři tvůrčího psaní na Universidad de Chile, v roce 2013 vedl kurz jevištní komunikace na Universidad Andrés Bello.

Než uvedl svůj celovečerní debut Království (2017), natočil několik krátkých filmů, mezi nimi např. El asombro (2008), promítaný na 5. MFF Santiago de Chile v sekci Talento Nacional, a Pasto Seco (2009), uvedený na MFF Valdivia. Krátký snímek La visita del cangrejo zvítězil v národní soutěži na MFF Santiago de Chile v roce 2012 a dále v soutěžích BioBioCine a FECID a byl promítán i na MFF Cartagena.

Než se dostal ke svému debutu, působil Lira jako asistent režie předních chilských projektů, jmenujme Las plantas, úspěšně uvedené na 66. Berlinale.

MFF Karlovy Vary

Režijní filmografie

Filmy

2017 Království

Scenáristická filmografie

Filmy

2017 Království

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace