Reklama

Reklama

Stanislav Zeman

Stanislav Zeman

nar. 06.08.1968 (55 let)
Praha, Československo

Biografie

Je absolventem katedry dokumentární tvorby a doktorského studia na pražské FAMU. Vystudoval i obor psychologie - arteterapie na Jihočeské univerzitě a MBA na Manažerské fakultě ESMA se závěrečnou prací o filmovém producentství.

Jeho dokument prvního ročníku FAMU Dlouhá cesta o mezináboženském mírovém pochodu, který pořádali japonští buddhističtí mniši z Osvětimi do Hirošimy, se dostal na obrazovku ČT. Bakalářský dokumentární a hraný film Pocta Páteru Koniášovi byl oceněn Prémií Literárního fondu, ačkoli se v něm za zpěvu barokních písní pálily knihy. Po skončení studia se věnoval režii autorských dokumentárních filmů a publicistiky, převážně na duchovní, umělecká a historická témata. Režíroval například celovečerní dokument České televize s hranými pasážemi Hledání ducha kraje (2001) nebo 17 dílný cyklus České televize Duchovní kuchyně (2007) o kulinárních zvyklostech světových náboženství, neboli o tom, že v různých kulturách i duch prochází žaludkem.

Jeho tvorba zahrnuje více než 80 dokumentů a televizní publicistiky. Kromě režie se na některých podílel i jako scenárista nebo výkonný producent.

Zdroj: PZ

Režisér

Scenárista

Herec

Účinkující

Pořady
2003

Síto

Reklama

Reklama