foto

Richard Elfman

  • nar. 6.3.1949 (70 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Narodil se 6. března v Los Angeles. Americký filmový režisér, spisovatel a herec. Syn spisovatellky Blossom Elfman a veterána vojenského letectva Miltona Elfman a starší bratr komponisty Dannyho Elfmana. Vyrůstal v afroamerické části v Los Angeles. Díky tomu se na naučil na africké bicí nástroje a v roce 1972 s Dennym založili skupinu Oingo Boingo. V roce 1969 se mu narodil syn Bodhi Elfman, kterého má s herečkou Marii- Pascale Elfman.

Na filmovou scénu vchází s režijním debutem FOBRIDDEN ZONE, k tomuto filmu skládá Danny Elfman svůj první soundtrack. Po vydání tohoto filmu se rozvedl se svou ženou. Později vytvořil hudební, divadelní společnost " The Mystic Knights of the Oingo Boingo" V roce 1995 se skupina rozpadla, Danny Elfman se vydal kariérou filmového komponisty a Richard Elfman se soustředil na psaní snénářů. Také adaptoval některé romány psané jeho matkou.

d3liver

Herecká filmografie

Režijní filmografie

Filmy

2003 Date or Disaster
1998 Modern Vampires
1994 Svraštělé hlavy
Ulice násilí
1980 Forbidden Zone

TV seriály

1996 Bone Chillers (TV seriál)

Hudební videoklipy

1989 Oingo Boingo: Skeletons In the Closet (hudební videoklip)
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace