foto

Daniela Šrajerová

  • nar. 18.6.1941 (77 let)
    Praha, Protektorát Čechy a Morava
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Herečka Daniela Šrajerová je rodačkou z Prahy, kde také dodnes působí, své první profesionální kroky ale spojila s oblastními scénami. Herectví vystudovala na pražské DAMU v roce 1962, poté odešla do Ostravy, kde tři sezóny účinkovala na jevišti Divadla Petra Bezruče (1962-1965). Na jeden rok pak svůj herecký život spojila se zájezdovým divadlem Maringotka (1965-1966). Pak již žádné stálé angažmá nenastoupila a od té doby působí ve svobodném povolání.

Na stříbrném plátně se Šrajerová uplatňovala v menších rolích, na svém kontě má pouhých osm filmů. Poprvé hrála v roce 1969 nevelké úlohy ve filmech ODVÁŽNÁ SLEČNA (1969) a PŘÍPAD PRO ZAČÍNAJÍCÍHO KATA (1969). V podobně malé roli dělnice se pak objevila ve válečném dramatu ... A POZDRAVUJI VLAŠTOVKY (1972). V následující dekádě pak dostala dvě herecké příležitosti ve dvou dnes již zapomenutých filmech režiséra Karla Steklého (TAM, KDE HNÍZDÍ ČÁPI, 1975; VŠICHNI PROTI VŠEM, 1977). Jako mladou osamělou obyvatelku paneláku jsme ji mohli vidět ve filmu PANELSTORY ANEB JAK SE RODÍ SÍDLIŠTĚ (1979). Prozatím uzavřenou práci pro film ukončila postavou zdravotní sestry ve snímku CENA MEDU (1986).

Daniela Šrajerová našla uplatnění také v rozhlase, dnes je však známá především pedagogickou činností. Dlouhodobě vyučuje jevištní řeč na DAMU, kde byla jmenována docentkou. Své zkušenosti v oblasti mluveného slova předává také formou kurzů rétoriky a umění prezentace, které vede pro různé organizace a firmy.

Pavel "argenson" Vlach

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace