foto

Chris Sharma

  • nar. 23.4.1981 (38 let)
    Santa Cruz, California, USA

Biografie

„Chris is a “ROCK“ star!!! (Andy Puhvel – jeho první instruktor lezení)

Celým jménem Chris Omprakash Sharma, se narodil 23. Dubna 1982 v Santa Cruz – v Californii. A patří mezi nejlepší žíjící profesionální lezce na této planetě. Lezení ho lákalo již od dětství a tak své lezení po stromech začal zužitkovávat ve 12ti letech, kdy začal s lezením na umělé stěně. Všichni okolo něj brzy poznali že se v něm skrývá velký talent. Už ve 14 letech se díky své píli dostal na svou první soutěž „Sport Climbing Nationals“, kterou také vyhrál. Poté to s ním šlo již hodně rychle, začal lézt čím dál tím težší trasy a již ve svých 15ti letech se na mistroství světa umístil na druhém místě.

Svého potenciálu vynikajícího lezce měl jíž brzy možnost využít v mnoha zajímavých projektech. Jeho akrobatický a velmi dynamický styl, lezení lahodící oku nejednoho diváka, je často využit k propagaci lezení v různých lezeckých videích. Asi jeden z nejlíbivějších dokumentů o lezení věnovaný pouze jemu je filmový dokument KING LINES z roku 2007, kde využili všech Chrisových lezeckých předností, plus krásných a zajímavých lokalit pro lezení, vyšperkované nádhernými záběry panenské přírody.

Díky svým výkonům je známý po celém světě. Neustále se zůčastňuje (a musíme konstatovat že i vyhrává) různé lezecké soutěže a upevňuje si tak pozici jednoho z nejlepších lezců. Jak sám říká, je neustále nutné dávat si vyšší a vyšší cíle, což je jen závdavek toho, že se máme jistě ještě na co těšit.

Ondřej "eXaybachay" Synčák

Herecká filmografie

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace