foto

Renée Nachtigallová

  • nar. 8.7.1954 (65 let)

Biografie

Renée Nachtigallová se narodila 8. července 1954 v Praze. Už v deseti letech ji maminka přihlásila do pěvecké soutěže, kdy poprvé vystoupila v Národním divadle. Oba rodiče byli rádi, že jejich dceru zpěv baví, oni sami byli hudebně naladěni, tatínek hrál doma na housle, nicméně chtěli, aby dcera nejdříve vystudovala a pak se věnovala zpěvu. Renée tedy začala navštěvovat gymnázium, a po roce začala studovat Pražskou konzervatoř. Ještě za studií se přihlásila na konkurs hlasatelky do ČT, který vyhrála, i když jí v té době bylo teprve sedmnáct let. V televizi setrvala rok a půl, načež pak musela po udání z televize odejít. Odůvodnili ji to tím, že z politických důvodů vystupovat v televizi nemůže, protože je dcerou kulaka. 

Po absolutoriu v roce 1976 se setkává s Antonínem Novotným, který se stal jejím učitelem operního zpěvu, a který jí zároveň poslal na významnou pěveckou soutěž do Itálie, kde se probojovala až do samého finále. Po návratu ji bylo nabídnuto angažmá v Národním divadle, avšak Renée ho odmítla. Po hostování na operních scénách v Brně, Českých Budějovicích a v Liberci, ovšem skončila v roce 1988 jako sólistka opery v Národním divadle, kde působila tři roky. V roce 1991 založila Originální hudební divadlo Praha, kde dodnes spoluorganizuje, dnes už proslulá, operní představení v pražské Šárce.

Renée Nachtigallová byla dvakrát vdaná, poprvé za sportovního redaktora Františka Štefana, s nímž má prvního syna. Manželství se ale záhy rozpadlo kvůli manželově alkoholismu. Podruhé byla vdaná za herce Stanislava Hyblera, s nímž má druhého syna. Manželství se rozpadlo po jedenácti letech kvůli manželově nevěře. A k rodinným starostem se přidaly velké zdravotní potíže. V lese ji nakazilo infikované klíště, které způsobilo mozkovou encefalitidu. Byla zoufalá, chtěla sepsat poslední vůli, a tak navštívila svého známého právníka JUDr. Františka Kamarýta, který jí to rozmluvil, který jí hlavně psychicky pomohl a s kterým žije dodnes.

Nedalo by se říci, že je Renée Nachtigallová zcela vyléčena, ale žádnou nemoc si nepřipouští a věnuje se aktivně všemu, co má ráda. Se svým partnerem žije na okraji Prahy a je obklopena velkou rodinou.

Cucina_Rc

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace