foto

Helena af Sandeberg

  • nar. 1.9.1971 (47 let)
    Råsunda, Solna, Stockholms län, Švédsko

Biografie

Myslím, že většina mužů si nějak takhle představuje typickou Švédku: drobná postava, hustá blond hříva, modré oči, dokonalá ňadra a tělo bohyně (no alespoň já si ji takhle představuji už od svých dvanácti let, kdy jsem viděl film Tři Švédky v Tyrolích :o)) Herečka Helena af Sandeberg všechny tyto podmínky splňuje do puntíku, včetně skutečnosti, že pochází ze Švédska. Narodila se 1. září 1971 v Solně (což je samosprávná obec v rámci hlavního města Stockholm), avšak dětství prožila v Rotebro, což je pro změnu taky u Stockholmu.

Studovala hraní v USA, kde také natočila videoklip s Georgem Michaelem. V roce 1996 se vrátila do rodného Švédska původně jen na skok. Avšak osud tomu chtěl a krásná Helena získala roli v televizním pořadu NUDLAR OCH 08:OR. V roce 1997 se objevila ve Švédsku populárním nekonečném seriálu REDERIET (něco jako u nás Rodinná pouta, jen namísto sklářské firmy mají ve Švédsku firmu loďařskou) a následující rok konečně s komedií ZINGO přišla i nabídka filmová.

V novém miléniu pak přišel thriller KONTRAKT a komediální seriál HEJA BJÖRN. Rok 2005 pak byl pro Helenu tím úplně nejúspěšnějším. Jednak se provdala za herce Alexandera Mørk Eidema a porodila mu syna, a jednak získala titulní roli ve snímku úspěšném nejen v rodném Švédsku, ale i za hranicemi, a to v retro dramatu KIM NOVAKOVA SE V GENESARETSKÉM JEZEŘE NIKDY NEKOUPALA. Poté šla její kariéra strmě vzhůru. Objevila se ve Švýcarském romantickém snímku I WAS BRIDE A SWISS BANKER, Norské komedii MARS AND VENUS (oba 2007), Švédském thrilleru ISCARIOT a Španělsko-Švédské komedii MAÑANA (oba 2008). V současné době rovněž ztvárňuje dramatické role v divadle a účinkuje v seriálu OSKYLDIGT DÖMD.

Z "PetrPan2" L

Herecká filmografie

Host

TV pořady

1992 Gomorron (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace