foto

Jakub Kuthan

  • nar. 2000
    Praha, Česko

Biografie

Vyrostl v prostředí pražského Žižkova. Na jeho tvorbu má vliv studium na pražském židovském gymnáziu, kde studoval v čistě ženském kolektivu. Během studia založil celostátní židovské periodikum pro studenty, do kterého přispíval svými filmovými a divadelními recenzemi.

V letech 2016 a 2017 spolupořádal kurzy černého divadla pro děti na festivalu Prázdniny v Telči. Ve stejných letech hrál krátkodobě v několika divadelních uskupeních.

Přelomovým bodem pro jeho režisérskou tvorbu bylo vydání knížky „Gimpl Bejmiš: dohazovač“, podle níž posléze společně s Eliášem Gaydečkou natočil krátkometrážní animovaný film Gimpl Bejmiš jede do Ameriky. Ještě před uvedením tohoto debutu si snímku povšiml Milan Tesař, jenž společně s Petrem Cífkou pracoval na projektu Moje Svoboda pro časopis Reflex. Jakub Kuthan spolurežíroval film Moje Svoboda, který měl premiéru na 54. MFF v Karlových Varech.

Jakub "jakub.kuthan" Kuthan

Režijní filmografie

Filmy

2019 Moje svoboda

Dokumentární

2019 Gimpl Bejmiš jede do Ameriky (studentský film)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace