foto

Matěj Porteš

  • nar. 25.6.1986 (32 let)
    Praha, Československo
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narozen v učitelské rodině. V 5 letech začíná hrát na piáno, ve 12 na trumpetu. Absolvent hudebního gymnázia v Praze Čakovicích. Ve 13 letech začíná skládat hudbu. Nejprve ovlivněn Scottem Joplinem vytvořil několik ragtimeů, později je jeho tvorba ovlivněna Beatles, Stingem, Coldplay, Travis, Radiohead, Turin Brakes a dalšími.

Již v 15 letech založil spolu s Filipem Gemrothem, gymnaziálním spolužákem, kapelu Toneless, se kterou později pronikl do uměleckého světa (3 CD, hudba k filmům Pusinky Karin Babinské a JARMAREČNÍ BOUDA Pavla Dražana, v němž si i zahrál jednu z hlavních rolí). Pokusil se studovat na Pražské konzervatoři obor populární hudba, avšak vzhledem k vyučovacím metodám a pedagogickému milieu brzy zjistil, že tudy cesta nevede. 2008 instrumentálně realizoval hudbu (společně s Filipem Gemrothem) k CD "Uvnitř" vicesuperstar Michaela Foreta.

Roman "kikulin" Porteš

Skladatelská filmografie

Herecká filmografie

Filmy

2009 Jarmareční bouda
2001 Aféra s náhrdelníkem

TV pořady

1999 Noc s Andělem (TV pořad)

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace