foto

Diana Barrymore

  • nar. 3.3.1921
    New York City, New York, USA
  • zem. 25.1.1960 (38 let)
    New York City, New York, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Narodila se jako Diana Blanche Barrymore Blythe v americkém New Yorku. Jejím otcem byl známý herec John Barrymore, matkou jeho druhá žena, básnířka Blanche Oelrichs. Manželství jejích rodičů trvalo jen několik málo let a skončilo rozvodem, když byly Dianě čtyři roky. Diana poté studovala na školách v Paříži a v New Yorku a s otcem se stýkala jen sporadicky. Během dospívání se Diana rozhodla pro herectví a zapsala se na American Academy of Dramatic Arts. Díly jménu Barrymore, které mělo ve světě divadla velký význam, byly už její herecké začátky spojeny s velkou publicitou – v roce 1939 se například objevila na obálce časpisu Life.

V roce 1940 letech zaznamenala svůj debut na Broadwayi a o rok později na filmovém plátně, kde se objevila v malé roli v dramatu společnosti Warner Bros LIDSKÁ SÍLA. V roce 1942 uzavřela smlouvu se společností Universal Studios, která věřila, že jméno Barrymore bude tím správným lákadlem pro diváky. Téhož roku zemřel Dianin otec po letech alkoholismu na cirhózu jater. Dianin život se poté stal sérií katastrof spojených s alkoholem, drogami a obdobími depresí, které vyústily v několik sebevražedných pokusů a následných pobytů v sanatoriích. Přestože si během let 1942 až 19445 zahrála například ve válečných filmech EAGLE SQUADRON a LADIES COURAGEOUS, ve westernu FRONTIER BADMEN, v komedii FIRED WIFE, dramatu MEZI NÁMI DĚVČATY nebo v muzikálu HOLLYWOOD CANTEEN, její herecké úspěchy byly bohužel zastíněny jejími problémy s alkoholem a drogami. Tyto problémy mohly být způsobeny také jejími třemi nevydařenými manželstvími se třemi muži se sklony k závislostem a násilnému chování. Dianiny osobní problémy tak vedly záhy k ukončení její herecké kariéry. V roce 1957 vydala Diana svou autobiografii s názvem Too Much, Too Soon a na toto téma vznikl následujícího roku film společnosti Warner Bros., ve kterém Dianu ztvárnila herečka Dorothy Malone.

Diana byla dvaná celkem třikrát, žádné z těchto manželství bohužel nebylo šťastné. Jejím prvním manželem se v červenci roku 1942 stal o sedmnáct let starší herec Bramwell Fletcher, manželství ale skončilo v červnu roku 1947 rozvodem. Podruhé se vdala v lednu 1947 za tenistu Johna Howarda. Toto manželství ale vydrželo jen několik měsíců a manželé se rozvedli již v červenci téhož roku. Jejím třetím a posledním manželem se v říjnu 1950 stal herec Robert Wilcox, který ji při jednom ze svých násilných útoků téměř ubil k smrti. Toto manželství skončilo Wilcoxovou smrtí v roce 1955. Diana zemřela o pět let později na předávkování alkoholem a prášky na spaní.

ČSFD.cz

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace