foto

Patrick Tang

  • nar. 30.1.1979 (42 let)
    Francie

Biografie

Patrick Tang alias Kazu se narodil 30. ledna 1979 ve Francii. Má čínskou a vietnamskou krev. V sedmnácti letech se začal učit korejské bojové umění taekwon-do. Ve dvaceti letech se stal členem Cascade Demo Team, což je tým lidí, kteří dělají různé druhy akrobatických představení a účastní se natáčení filmů jako kaskadéři. Ve 23 letech zakládá se třemi kamarády vlastní skupinu nazvanou X-Out Team. Díky těmto uskupením se Patrick mohl podílet jako kaskadér na natáčení filmů LE BOULET, DANNY THE DOG a dalších.

Jednoho dne viděl Patrick známý akční film z Thajska, Ong-bak, což je důležitý zlom v jeho životě. V roce 2005 jede do Cannes na filmový festival, aby zde potkal tvůrce Ong-baku Prachya Pinkaewa. Patrick měl u sebe CD se záznamy svých vystoupení a celý den chodil po ulicích, doufajíc, že na Thajce narazí. Osud tomu asi chtěl. Ti dva se opravdu potkali a Patrick byl pozván do Bangkoku, kde se čtyři roky připravoval na akční film RAGING PHOENIX. Jeho výcvik mimo jiné vedl specialista na bojová umění všeho druhu Panna Rittikrai. Vzhledem k obsahu filmu to ovšem nebyl pouze bojový výcvik, ale i trénink salsy, hip hopu či breakdance.

RAGING PHOENIX, film režiséra Rashane Limtrakula, vyšel v roce 2009 a nezažil takový úspěch jako předchozí film jeho hlavní hvězdy, talentované Thajky JeeJy Yanin, přesto však zabodoval u cílové skupiny diváků svými akčními scénami. Ve stejném roce se Patrick ještě objevil v thajské akční komedii BANGKOK ADRENALINE.

V roce 2010 si zahrál roli v dalším thajském akčním filmu režiséra Panna Rittikraie BKO: BANGKOK KNOCKOUT. A my se můžeme jen těšit, co dalšího si na nás tento talentovaný chlapík přichystá.

Sesshoumaru

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky