foto

Gail Russell

  • nar. 21.9.1924
    Chicago, Illinois, USA
  • zem. 27.8.1961 (36 let)
    Los Angeles, California, USA

Biografie

Gail Russellová se narodila 21.září 1924 v chicagském Illinois, a když jí bylo 14, rodina se přestěhovala do Kalifornie. Tehdy jí to připadalo jako dovolená, ale život na východním pobřeží nebyl snadný. Bratr odešel do armády, a když rodina dala zálohu na byt, moc peněz nezbývalo. Matka jí doslova dotáhla na casting k hledačům talentů.

Atraktivita Gail zaujala šéfy studia, kteří z ní chtěli mít druhou Hedy Lamarr. Neuměla hrát ani mluvit a tak dostala osobní instruktory. Ve svých 19 letech debutovala ve filmu Henry Aldrich Gets Glamour (1943). Dalším filmem byl atmosférický horor The Uninvited (1944) s Rayem Millandem. V té době si začíná dodávat kuráž alkoholem, aby uklidnila své nervy a trému. Zlozvyk ale narůstal do stále větších rozměrů. Zazářila v romantickém westernu Anděl a bandita (1947) kde hrála po boku Johna Waynea s kterým měla na chvíli milostný poměr. Několikrát byla zadržena při řízení v opilosti.

V roce 1949 se provdala za herce Guye Madisona a v tédobě se už alkohol začal projevovat i na jejím vzhledu. Manželství trvalo pět let a po snímku Air Cadet (1951) se na dlouho ztratila z filmového plátna. Paramount jí kvůli problémům s pitím odmítl prodloužit smlouvu. Ještě jednou se úspěšně vrátila před kamery ve westernu Seven men from now (1956) hned na to navedla v opilosti svůj cabriolet do jedné kavárny. Incidenty se opakovaly a ikdyž Gail chtěla s alkoholem bojovat, nikdo jí nepodporoval. 

Osamělá, na dně, bez rodiny, bez dítěte, bez přátel, zemřela ve svém bytě 27.srpna 1961 ve věku pouhých 36 let. Oficiální příčinou byl infarkt, ale když jí našli byla podvyživená a kolem ní na podlaze ležela spousta lahví odlikérů a vodky. Pitva prokázala ztučnělá játra. Alkohol byl jen prostředkem a zbraní, modrookou krásku zabila vnitřní zranitelnost a neschopnost čelit trémě.

Grand "Epistemolog" Master

Herecká filmografie

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky