foto

Lady Chablis

  • nar. 11.3.1957
    Quincy, Florida, USA
  • zem. 8.9.2016 (59 let)
    Savannah, Georgia, USA
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

"Pověsti a šeptanda ji provázejí ulicemi Savannah i po celém světě. Ale Lady Chablis, Panenka, Velká císařovna se nikdy nezměnila, vždy zůstala  svá  a nikdy ustoupila ze svých tvrzení, která  říká s vtipem, s moudrostí a vkusně "  

Lady Chablis (narozená jako Benjamin Edward Knox 11.3.1957) je americký transvestita, bavič a konferenciér. Chablis se stala známou začátkem devadesátých let, kdy vystupovala jako jedna z pestré palety postaviček města Savannah v knize Johna Berendta Půlnoc v zahradě dobra a zla, založené  na skutečném příběhu zločinu. V knize tvoří Chablis a její  přebohaté životní zážitky a dobrodružství protiváhu k temnějšímu příběhu vraždy, která byla ústředním motivem  vyprávění. Chablis hrála sama sebe v roce 1997 ve stejnojmenném  filmu, režírovaném  Clintem  Eastwoodem, a to po boku  Kevina Spacey a Johna Cusacka. Chablis se účastnila i několika vystoupení v talk show, když vycházela kniha, a i když šel film do distribuce.

Lady Chablis napsala  svou vlastní knihu Hiding My Candy: The Autobiography of the Grand Empress of Savannah (1996). Na počátku své bavičské kariéry vyhrála pod jmény Brenda Dale Knox The Lady Jonel, řadu titulů v soutěžích transvestitů.  

Berendt psal, že když  se setkal s Chablis, vrátila se právě domů z  hormonální injekční kůry. Ve své knize Hiding My Candy Chablis řekla, že ale nepodstoupila chirurgickou operaci změny pohlaví. Chablis tedy zůstává transvestitou – ženou v předoperačním stádiu. I když se svou talk show Lady Chablis cestuje po celých Spojených státech, tak její domovskou scénou i nadále zůstává noční podnik One Club v Savannah.

altaica

Herecká filmografie

Filmy

1999 Partners (TV film)
1997 Půlnoc v zahradě dobra a zla

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace