Reklama

Reklama

Gabriela Cowperthwaite

Gabriela Cowperthwaite

Biografie

Gabriela Cowperthwaite se narodila v roce 1971 v Los Angeles, kde dodnes žije se svým manželem a dvojčaty, kterým je sedm let. Gabriela mluví plynule portugalsky, španělsky a anglicky. Již více než 12 let pracuje jako producentka, režisérka a píše reálné příběhy ze života jako např. dokumentární film Blackfish.

Režírovala a psala pro velké společnosti jako například ESPN, National Geographic, Animal Planet, Discovery a History Channel a také spolupracovala při natáčení 5. epizod dokumentárního seriálu Shootout!, kde byla spolu s kameramanem zasazena mezi 300 mariňáků v jejich základně Twentynine palms. V roce 2010 točila dokumentární film City Lax: An Urban Lacrosse Story (2010), ve kterém byla ponořena na osm měsíců doprostřed města a dokumentovala život šesti dvanáctiletých dětí a jejich rodin, jak se snaží projít školou a přitom se nezaplést s lokálními gangy. Za tento film dostala několik diváckých cen.

Největší průlom v její kariéře je zatím dokumentární film Blackfish (2013), který se rychle rozšířil mezi veřejností a rozpoutal plno otázek o mořských zábavních parcích (Sea World).

Marek "anyonecek" Němec

Režisér

Filmy
2019

The Friend

2017

Megan Leavey

Dokumentární
2013

Černý zabiják

Scenárista

Dokumentární
2013

Černý zabiják

2003

Wild West Tech (seriál)

Host

Pořady
2013

Ok! TV

Ovládací panel

Reklama

Reklama