Paterčata (2014) (seriál) odpad!

Nezajímavé, neurvalé, normální pohled do normálního života v normální rodině, která měla "to štěstí", že mají z jednoho vrhu hromadu potomků. Je to hrdinství? Ne. Zázrak? Nikoliv. Hrdinství je například otec, který své dceři splnil sen aby mohla být princeznou a tak jel přes půl světa založit vlastní království. To je pro mě hrdina. Nebo otec, jenž svému tělesně postiženému synovi umožnil absolvovat víceboj i přes to, že jej musel v podstatě absolvovat ve svém věku za něj. To je hrdina. A zázrak? Matka samoživitelka se třemi dětmi, která má dvě zaměstnání aby se děti měli dobře a nestrádali a přesto dokáže ještě vyzvednout 2 z nich ze školky a třetího odvézt na trénik sportu, kterému se věnuje. To je zázrak. Ale toto? Příroda dala, mají paterčata, nic hrdinského ani zázračného, musí se starat. Stát také dal, o to menší starost. Zbytečný pamflet na nejzbytečněji medializovanou událost posledních let.

REC 4: Apokalypsa (2014)

Je to samá kontroverze, která nedává beztak odpovědi na předchozí otázky. Je to slušná akce, ale prostě si nemůžu pomoct, první dva díly byly daleko napřed. Napětí, krvelačnost i mrazivost, která z nich šla se zde neopakuje a tak jako u ostatních pokračování jiných filmů spadl i oblíbený REC do naprosté tuctovosti televizního bijáku, který asi ani nemá na to, aby běžel v kinech. Jednička byla vskutku bomba, něco co tu bylo, ale podané tak, že člověk na to co bylo (Paranormal activity a Blair witch) v podstatě zapomněl. Dvojka se nesla ve stejném tempu, zodpověděla pár otázek, ale další nastolila. No a pak přišlo nekonečné čekání. Třetí díl si veskrze odskočil, ale byla to slušná akce, více krve i brutality, přesto nijak nepřekvapila až na možná originálnější pojetí stylem běžný film / kamera. No a toto? Vše výše zmíněné tomu v podstatě chybí, ne úplně, pořád se jedná o celkem zajímavý film, ale už vlastně nic nepřináší a tudíž ani nic nedá. Za shlédnutí to stojí, aby si člověk tu ságu uzavřel, ale tím vlastně uzavře celý REC do šuplíku a konec. A to je škoda, potenciál tam byl.... 60%.

Robocop (2014)

Remake originálu? V źádném případě. Celkově vzato se spíše jedná o nový příběh, pouze koncept je převzatý a popravdě řečeno, není to žádná sláva. Film jsem tak napjatě nesledoval, občas jsem se přistihl i myšlenkami jinde a to se u dobrých filmů stávat nemá. Pro zanícené milovníky původního filmu to bude spíše zklamání. V konečném důsledku tedy musím říct, že jsem byl nespokojený a až na modernější efekty mě toto dílko příliš nezaujalo. 30%

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Podstatně slabší než díl předchozí, hodně nedostatků a celé se to zdá už vyčpělé. Nějaké náhlé zvraty tu chybí, vizuální stránka je sice stejná, ale řekl bych, že ten Tarantino tam chybí dost citelně. 50% Po čtyřech letech se ke komentáři vracím a po několikerém shlédnutí musím uznat, že i v tomto kousku jsou určité kvality, které jsem napoprvé přehlédl...přidávám hvězdu ;-)

Sousedské noční můry (2014) (seriál)

Velice zajímavé a velice dobře natáčené včetně originálních záběrů. Velmi poučná série, jen je škoda, že u nás se vysílali jen 3 řady.

Touha po moci (2014)

Jako účastník tehdejšího komparzu filmu Serena k tomu mám jistý vztah, ale upřímně, bylo to asi nejtěžší natáčení co do podmínek, které jsem zažil. Komparzisté byly na place co chvíli, ale jejich zázemí bylo až tristní. Nakonec to skončilo tak, že nám český štáb nabídl občerstvení z vlastního cateringu, protože ten pro kompars byl nevalné kvality, chutí i konzistence. 12 hodin denně ve stanu, v blátě, v chladném počasí...nic moc. A na kvalitě filmu je to i znát. Bylo to nudné jako celý průběh natáčení. Cooper byl příjemný a usměvavý chlapík, který se nás nijak nestranil. Lawrence byla naopak neustále zalezlá ve svém karavanu a dívala se na všechny skrz prsty. Jen díky koordinátorům české části štábu jsme to vydrželi. Ale výsledek samotný odpovídá i tomu, jaká nálada na place panovala.

Tři bratři (2014)

Tak nějak Vám lidé nevím. Pocity, které mám z této pohádky po návratu z kina jsou takové...jak to jen správně nazvat...je mi milo na duši, bylo to příjemné, hudba páně Uhlíře opět nezklamala, naopak, byla to asi nejlepší pohádková hudba, co jsem od něj slyšel. Text písní, tam bych měl asi spousty výhrad, ale dětem se jistě líbit budou, lokace a herecké obsazení řekl bych na výbornou, sem tam se zamějete, ale vlastně nepochopíte vůbec nic, nic Vám to nedá jen ten pocit, že to na chviličku pohladilo na duši. Pak uplyne hodina po filmu a co? Vůbec nic, myslím, že zítra už nebudu moc vědět, co že v té pohádce vlastně bylo a to je celý kámen úrazu tohoto díla. Jako TV film na nedělní odpoledne na ČT bych to bral, ale do kina? Člověk by čekal větší šlágr. 50% +/-.

Želvy Ninja (2014)

Musím říct a to velmi nerad, že tyhle Želvy na mne působí mnohem méně uvěřitelněji než původní filmy z let 1990-93. Postrádám u tohoto díla jejich vtip, nadsazenost příběhu, jistou komiksovost a upřímně řečeno, ani vizuální podání mne nějak neuchvátilo, bohužel. Želvy jsou nesympatické, nevtipné, Tříska je spíš v roli despoty než skutečně moudrého mistra a jediné, co film zachraňuje je celkově lépe propracovaná a uvěřitelnější zápletka a samozřejmě samotná a jako vždy půvabná Megan Fox. 40%

Carrie (2013)

No, shrnu to asi stručně. Hlavní role: pěkně a snaživě zahraná, patří ji dík za zážitek. Casting? Velmi špatný. Což o to, matka Whiteová souhlasí, ale Tommy je poněkud tuctový a Carrie? Příliš hezká na takovou roli. Originál v tomto ohledu o moc lepší. No a poslední věc, adapatace: opět a zase nedostatečná. Pana spisovatele S. Kinga už léta lituju, zatím se nenašel dost dobrý režisér na to, aby některou z jeho knih zfilmoval tak, aby to skutečně stálo za to. Já vím, jde o rozpočet a na to, co by museli vytvořit (viz. knižní ukázka finálního pochodu Carrie skrze město, tzn. počet výbuchů, zničených kulis a kde čeho) by sama o sobě stála mraky peněz. Jenže dokážu si představit ten úspěch a divácké orgie, kdyby toto někdo dokázal. A není to jen Carrie, těch zfilmovaných děl je valná většina, ne li všechny (s vyjímkou TV filmu TO, které neodsuzuji zcela jelikož potenciál knihy je tak ohromný, že scénář by vydal spíš na seriál než film).

Hudební masakry (2013) (pořad)

Co o tomto pořadu říci? Samozvané názory samozvaného kritika. Některé masakry jsou skutečnými masakry, některé jsou jen bláboly a pomluvy někoho, kdo roubuje starou kulturu na dnešní dobu. Moc tomu nedávám, pro mě jsou k smíchu ne zmiňované masakry, ale pan Konáš sám a jeho ortele.