Kanárek (1999)

Drsný auto-bio příběh. Nevím, čím mě tento film dostal. Svým naturalismem, realitou, nepřibarveností... a skvěle zahuhlaným Schmitzerem :) 4,5 hvězdy, protože mě těchto 100 minut opravdu mile překvapilo.

Iron Man (2008)

Srážky hvězdiček: 5-4) Komixovka, jejíž průběh a plytkost lze tušit už od startu hýbajících se obrázků. Takový film je bez nároků na 5 hvězdiček, v mé stupnici musí pětka cokoliv divákovi přinést anebo ho alespoň velice dobře pobavit. 4-3) Je velký rozdíl mezi humorem ( Perlman a jeho břitký Hellboyovský se mi zdál velice povedený) a "humorem", který je prezentován v tomto "filmu" (nebojím se dát uvozovky, je důležité odhlédnout od mediální masáže, názorů většiny lidí a rozeznat film od filmové parodie). Humor je laciný, jednoduchý a smát se mu může snad jen absolvent zvláštní školy, či majitel mdlého ducha. 3-2) Další z řady mnoha tendenčních filmů - občas si připadám jak v první linii civilizační války. Záporňáci jsou samozřejmě "ofačovaní" muslimové, skrývající se v jeskyních (podobnost s afghánskými skupinami je čistě náhodná :-))) ), opásání samopaly. Kladný hrdina je Američanem tělem i duší, ve svém vězení se mění v MacGyvera, je prostě dokonalý. Bipolární vidění světa skončilo se zánikem železné opony a vykonstruovaný střet civilizací promítnutý na plátna kin - to se mi zdá opravdu moc. Můžete či nemusíte souhlasit s americkou zahraniční politikou, ale toto černobílé vidění světa jen svědčí o hlouposti a jednoduchém uvažování autorů. Čím to, že záporní hrdinové jsou vždycky takoví troubové? A samozřejmě neumí střílet. 2-1) Možná jsem zhýčkaný a pokud komixovka - tak jednoznačně nabouchaná skvělými efekty, detaily, propracovaností. Tento snímek mi přišel v jistém smyslu maličko komorní. Nezavrhuji nízkorozpočtové filmy ( Přežili jsme Ardeny je výborným snímkem) , ale po mohutné reklamě, nadšených recenzích a etiketě miláčka od Marvelu jsem čekal podstatně více. Stálost jedné hvězdičky - aneb proč ne odpad: Herecké výkony hlavního hrdiny a jeho krásné sekretářky jsou příjemné.Bridges jako hlavní záporňák - u tohoto zjištění jsem jen polknul a vzhledem k výtce bodu č.3 se tento fakt stal hlavním kamenem na "ne-odpad" :-). Resumé: Na filmu jsem byl s kamarádem v letním kině, díky vínu, klidné atmosféře červencové Chrudimi a nízkému očekávání to nebyl vůbec špatný večer. Jen se mi zdá, že jsem maličko zabil dvě hodiny svého života :-).

Fontána (2006)

Tento film je pro mne citovou záležitostí. Nepamatuju se na film, kdy by mi slzy samovolně vhrkly do očí... Audio-vizuální koncert, který nesnese srovnání s žádným jiným filmem. Naprosto dokonalá hudba a kamera dotváří skvělý obraz celého díla. Spousta mých kamarádů tento film kritizují za rozvláčnost děje - vážení, to k tomu opravdu patří. Tento film se vychutnává, stresoidní doba musí stranou. Jackman a Weiszová jsou úžasní, Rachel a její nádherné obočí obzvlášť.... :-) Tak a dost rozplývání. Kdo neviděl, o mnoho přišel...5,0 hvězd, ultimátní film.

Potomci lidí (2006)

Naprosto perfektní film, kde mě do postele vklínil velice kvalitní příběh, nápaditá kamera, skvělý zvuk a celkový spád filmu na mě také působil velice kladně. Taktéž stojí za zmínku kvalitní hudba, na kterou občas tvůrci filmů rádi zapomínají. 4,7 hvězdy.