Srbský film (2010)

Srpski film není dobrý film. Ve srovnání s konkurencí se jedná o naprostý propadák co se týče atmosferičnosti a naopak jeden z výherců v oblasti nechutnosti. Ale tento slepenec netradičních a šokujících záběrů se snaží tak evidentně přiliš tlačit na pilu, až se to v konečném výsledku projevuje apatičností a naprostou lhostejností diváka k tomu, co se děje na plátně. S nadsázkou mohu říci, že mám radši film, kde je ošukán jeden chlápek nucen přtom si pořádně zakvičet, než snímek s desítkou bezduchých mrdaček.

Viděl jsem ďábla (2010)

Naturalistický snímek, ve kterém se náchází několik scénáristických podivností. Vše ale nahrazuje jeho nekompromistnost vůči divákovi. Pohybovat se to na větší hranici celkové uvěřitelnosti byl bych spokojenější.

Ženy v pokušení (2010)

Asi jsem úplňě zvláštní, když nedržím krok s vyprodaným kinosálem v hlasitosti (řekl bych až nesnesitelné) smíchu, kdy pak další 3 věty neslyšíte. Stejně jsem facinován lidmi, kteří se dokážou prakticky nad ne-vtipnou scénkou řechtat do popukání těla a mě tím snižovat zážitek filmu. Film je takovou jednoduchou svěží jednohubkou, který v vás v první půli zahltí více či méně vtipnými scénkami a řečnickými obraty a v druhé jeho tempo (pro mne příjemně- alespon jsem nějaký ten rozhovor zaslechl) pomalu ustupuje. PS. Ještě, že jsem nebyl v kině na Kameňáku, to bych asi vůbec nechápal - holt jsem asi úplně zvláštní

Bratři (2009)

Typická story o návrátu vojáka z války a jeho neschopnosti zařadit se do společnosti. Kvalita snímku stoupá s prostorem, který se dostává Tobeymu Maguireovi, jehož výkon a poslední psycho dvacetimutovka posouvá tento film o stupínek nad průměr.

Collapse (2009)

Inteligentní kuřák se skvělými vyjadřovacími schopnostmi nám předkládá svou vizi nelichotivého budoucího vývoje lidstva a řadu dalších myšlenek, se kterými jistě mnozí souhlasí. Zaujme a nenudí!

District 9 (2009)

Ne dokonalý snímek, který si naprůměrné hodnocení zaslouží především za myšlenku a její provedení. Narozdíl od ostatních mě poslední minuty ve stylu Transformers nenadchly ba naopak. Chladnost filmu by byla vynikající pokud by vydržela po celý film. Celkově trochu rozpačité pocity a mírný pocit zklamání z nedotáhnutí dobrého filmu do vyjímečného.

Dům ďábla (2009)

Jen více takovýchto hororů se působivou stylizací, mrazivou atmosférou (pro mne zejména v první polovině tohoto filmu), ale zároveň s méně hluchými místy. Bohužel občas nudné a film jako celek mě tolik nepohltil (i přes to, že jsem jej viděl o půlnoci při naprosté absenci světla u jeho sledování - což je ostatně nutná podmínka pro sledování každého hororu!!!!!! :-) ).

Hačikó - příběh psa (2009)

Krásný film o ničem, kde je stopáž příliš uměle natahovaná, poněvadž děj snímku by vystačil na max 40 minut. Každopádně hezky se na to kouká.

Ink (2009)

Totálně rozporuplný film, který v netradičním kabátu kombinuje slabší momenty se silnějšími. Některé scény jsou vydařené, ale se vzhledem filmu jsem se nemohl vyronat téměř po celou dobu. Myšlenka snímku je zajímavá, ale scénář pokulhává. Přetrvává však pocit béčkovosti a nevyužítí potenciálu.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

70 %. Možná až příliš komplexní scénář a dlouhá stopáž trochu degraduje celkový dojem. Skvělí herci!!!