• Krátkometrážní

Sunny (2011)

Tady nehodnotím dopad na psychiku ani dojetí, ale film jako takový. Je totiž krásný jak po stránce obsahové, tak i po té technické. Nějaké té smrtelné nemoci se člověk nevyhne, ale všechno je tu bráno s takovou lehkostí a nadsázkou, syrově a bez vyumělkovaných klišé, že to ani nevadí. Jistě, i tenhle film občas přehání bulicí scény, ale jinak je zahraný výborně, všechny herečky (včetně záporaček) se předvedly ve výborném světle. A je pravda, že to děvčátko Su-ji bylo tak půvabné že bych si ho snad vzala i já... vystavila doma na poličce a každý den oprašovala. :) Opravdu, přestože je Sunny film ubulený, uječený a plný násilí, nemůžu hodnotit jinak, než dát pět hvězdiček. 90%

Neuvěřitelná cesta (1993)

Dobrodružný film mého dětství! Příběh veselý i smutný, strastiplý a napínavý, příběh důstojné moudrosti v kontrastu s mladickou jankovitostí. Příběh o tom, že ne všechno, co je malé, je neškodné a o tom, že praví přátelé se v nouzi neopouští. Finále je pro mě jednou z nejdojemnějších scén vůbec. Mluví ze mě nostalgie, ale 90%.

Kara (2012)

Vůbec nevím, proč mě tenhle kraťáček tak hluboko zasáhnul. Vždyť jemu podobných je spousta! Stačí si vzpomenout na film Já robot nebo na Číslo 5 žije... Ale Kara má duši, opravdovou a jemnou, ve všech možných významech tohoto spojení. 90%

Atlas mraků (2012)

Atlas mraků, to jsou obrovské myšlenky obalené pouhou troškou děje. Některé z těch myšlenek ale dlouho nedostanu z hlavy a ani se o to nebudu snažit... Zamyslet se, nejen akceptovat, ale pochopit - k tomu nás chce tenhle film přivést. Jeden každý z účinkujících herců se tu ukázal ve výborném světle a ačkoli mám problém orientovat se ve zmatených filmech se spoustou postav, tady tento problém nenastal. "Co jiného je oceán, než velká sousta kapek?" 90%

Forrest Gump (1994)

Forrest Gump nabízí všechno, co samotná kinematografie jako taková. Je průřezem většiny žánrů - komedie, drama a romantický především, ale i válečný, historický, psychologický, akční, sportovní :) , dobrodružný, road movie a také životopisný, ačkoli se jedná o životopis fiktivní. Příběh Forresta podaný s dokonalou upřímností mě nutí bulet od prvních replik a akorát v tom pláči střídat emoce lítosti, štěstí, smutku a smíchu. Pro mě je tohle prostě DOKONALÝ FILM! A Tom Hanks by za něj měl dostat ani ne tak zlatý prase, jako zlatýho mamuta. 100%!!!

Princezna ze mlejna (1994)

Trochu uječená, přesto nádherná česká (!) pohádka. Jakožto milovnice své mateřštiny oceňuju, že se tu vyskytuje krásná archaická čeština, vesnické dialekty, hezké kostýmy, půvabné prostředí a záběry na venkov... a celkově je ta pohádka natočená čistě "postaru". Pro mě se stala klasikou!

Sunshine (2007)

Za ten konec, neuvěřitelně silný konec, by si tenhle film zasloužil čtyřiadvacetikarátovou zářící dělovou kouli. Jedná se o jedno z nejlepších sci-fi s tématem "mise vesmírné lodi". Poslání je ale důležitější než všechno, zjevně sebevražedné a přesto tak přitažlivé... Slunce je Bůh. A když se najde někdo, kdo vzkřísí Slunce, tak kdo je vlastně Bůh? 95%

Láska nebeská (2003)

Pro někoho je tento snímek vrcholem romantické filmové tvorby (pro mě to byl třeba Titanic, ale každému, co jeho jest), pro někoho přeslazená slátanina s dokonalým happyendem. Pro mě je to trochu od obojího, každopádně čistě objektivně musím uznat, že se tenhle film povedl. Tahounem je rozhodně Bill Nighy, bez kterého by šla určitě hvězdička dolů, ale i ostatní herci se předvedli v dobrém světle... Přestože jsem viděla spoustu podobných "poskládaných" filmů, Láska nebeská patří k těm nejlepším. 90%

Eorin wangja (2008)

Přestože se to může tvářit jinak, jedná se o nejkrásnější zpracování Exupéryho nádherné pohádky. Malý princ se nakonec oprostil od všeho a vrátil se na svoji planetu ke SVÉ růži, protože ho potřebovala. Nebo nevrátil? Kdoví... A tenhle příběh má stejně otevřený konec. Hodnocení nakonec přesně na rozhraní 4 a 5 hvězdiček. 80-90%