• Romantický

Iqbal (2005)

Páčia sa mi Nageshove filmy. Jeho charaktery si hneď zamilujem, prežívam s nimi ich radosť a útrapy. Shreyas Talpade hrá hluchonemého Iqbala posadnutého kriketom a Naseeruddin Shah je jeho (sprvu) nedobrovoľný tréner. Títo dvaja sa dostali na rebríček mojich obľúbených hercov celkom nečakane. Už predtým som ich registrovala, ale tu som od nich nedokázala odtrhnúť oči. Ocenila som aj vedľajšie charaktery, najmä Iqbalovu rodinu. Najlepší film o krikete, aký som zatiaľ videla.

Enthiran (2010)

Najlepším špeciálnym efektom bol Rajiniho makeup :D Bizarný film, ale zábavný. Kto by nechcel robota, ktorý by varil, upratoval, zmasakroval celý regiment a potom našepkával pri skúškach? Megalomanský Chitti nemal chybu. Hudba sa mi časom poriadne zaryla do uší. Milujem, ako zrazu prešli na Kilimanjaro klip :) Mala som voči Rajinimu určitú averziu, ale teraz by som možno zvládla aj Shankarov predošlý film s toutou superhviezdou - Shivaji.

Svatební agentura (2010)

Detto ako lenuse. Film najprv vyzeral pekne, dobré kostýmy a lokácie, páčila sa mi aj hudba. Celkom vydarený debut pre Ranveera Singha. Prvá polovica sa dala pozerať. U tej druhej som sa nestačila čudovať, čo sa stalo. Z trochu detinských charakterov sa stali neznesiteľní tupci. Akoby to režíroval úplne iný muž. Odfláknutý koniec bol ako päsť na oko. Na romantickú komédiu to nebolo ani trochu romantické, vtipných momentov tiež len poskromne. Aspoň tie hudobné klipy boli dobré, inak by bol celkový dojem príšerný. ** Nie, žeby som bola proti sexu a intímnostiam v indických filmoch. Vítam ich a dúfam, že ďalšieho Shahrukha, ktorý ocuciava krky, už mať nebudeme. Ale bolo by milé, keby k sexu aspoň viedol príbeh. Okrem toho, že bola tá scéna požičaná z "Keď Harry stretol Sally", nepôsobila prirodzene. Bola tam len preto, lebo už mohla. Pred pár rokmi by to asi cenzúra nedovolila :D Menšia recenzia

Anand (2004)

Roopa vyrástla ako sirota. Vo svadobný deň spravý odvážny krok a odmietne sa podrobiť nastávajúcej svokre. Zo svadby zíde, musí sa vrátiť do starých koľají a do práce, kde dala výpoveď. Proste žiť ďalej. Anand je synom muža, ktorý spôsobil smrteľlnú nehodu Roopinej rodiny. Jeho otec sa zbláznil od pocitu viny a stále má na rozume len Roopine meno, ktoré jej otec opakoval pred smrťou. Anand sa náhodou dostane na Roopinu svadbu a nedokáže od nej odtrhnúť oči. Je to láska? Sám nevie. Nasťahuje sa k jej susedom do podnájmu a postupom času sa začnú zbližovať... Rodinný, romantický film. Keď naň myslím spätne, asi by si zaslúžil aj tú štvrtú hviezdičku. Videla som nezostrihanú verziu a tá mi pripadala trochu nudná, príliš dlhá. Vedľajšie charaktery boli ešte lepšie ako tie hlavné :D Inak ale nekomplikovaná romanca so sympatickými hercami.

Housefull (2010)

Ach jaj, toto má byť komédia? Nie, nie a nie! Nedokázala som to dopozerať do konca a tú chvíľu, u ktorej som obsedela, som musela väčšinou pretáčať. Ani neviem, prečo som tomu nedala odpad. Asi som sa cítila štedro. Alebo preto, že dámy vo filme sú naozaj krásne. :P To je asi aj všetko. OPRAVA> Pustila som si niektoré pasáže znovu a po tej prvej polovici je to o stupienok lepšie, než na začiatku. Aj hudba sa mi zapáčial. Takže pridávam hviezdičku :)

Ashta Chamma (2008)

Adaptácia "Je dôležité mať Filipa" od Oscara Wilda. Bláznivá komédia so skvelými hercami. Len Colors Swati mi trochu kazila dojem, keďže sa mi jej rola veľmi nepáčila a ani ona ako herečka na mňa zatiaľ nespravila dojem. Inak ale super prerobenie starého príbehu. Obzvlášť sa mi páčilo, že Lavanya bola posadnutá Maheshom Babuom :* To som dokázala úplne pochopiť!

7 Khoon Maaf (2011)

S ťažkým srdcom 'iba' tri hviezdičky. Pretože hoci je Priyanka úžasná (a krásna!) herečka a vo filme sa objavilo zopár skvelých hercov (najmä Naseeruddin a Irrfan), film po nejakej dobe stratil dych. Hneď vieme, že jej manželia budú mať nejaké chyby a ona ich rad za radom odstráni, takže už zostáva len sledovať, aké spôsoby si vymyslí. Herecké výkony boli úžasné, film bol dobre rozbehnutý, ale predsa mi tu niečo chýbalo. Možno by som si to musela znovu pozrieť, ale zatiaľ sa mi nechce. Mimochodom, nebola tá Kalinka svetová?? :D Darrrrrling!

Nuvvostanante Nenoddantana (2005)

Toľko roztomilosti a úžasných momentov v jednom filme! NVND bol medzi prvými telugskými filmami, ktoré som videla a hneď vo mne vzbudil zvedavosť na ďalšie produkcie z tohto menej známeho bratranca bollywoodu. Bývalý choreograf Prabhu Deva (môj boh tanca :D) si sadol na režisérsku stoličku a natočil príjemný rodinný film s charaktermi, ktoré som si ihneď zamilovala. Hudobné videá sú naozaj úžasné, pričom najviac ma uchvátil Adire Adire (najzlatejší klip, aký som kedy videla). *** Tento film mi stále zvdihne náladu. Aj keď som veselá :)

Action Replayy (2010)

Ja viem, že ľudia radi ukazujú na bollywoodske filmy prstom a kričia: "Remake"! Ale u Action Replayy som ten pocit naozaj nemala. Bolo to pritiahnuté za vlasy, farebné, hlučné, utancované a pekné. Proste Bollywood. Možno by to chcelo mladších hercov, pretože hoci je Aish krásna, už nemá dvadsať. Akshay tobôž, ale aj tak som sa dobre bavila. Zabudnite na logiku a užite si tú jazdu do minulosti :) Minimálne tie hudobné klipy a kostýmy za to stoja :) Menšia recenzia

I Hate Luv Storys (2010)

Buť to človek prijme, alebo nie. Ja som si to s určitou rezervou užila, keďže Imran Khan mal dosť charizmy a neskutočne veľa výrazov, aby som sa nenudila. Škoda drevennej Sonam. Keby hudba nebola taká úžasná, príbeh by bol strašne zdĺhavý, ale už len samotné Sadka Hua by si zaslúžilo ešte hviezdičku navyše. :) Okrem toho boli vo filme dosť podarené vedľajšie charaktery a robil si srandu z toho, čomu sa väčšinou smejem aj ja - uplakaným bollywoodskym romancám :) Aj napriek hluchým miestam a nedostatkom som sa bavila. Solídnych 60%.**** Videla som to znovu. Sú tam scénky, ktoré by som rada zmenila, hnevá ma nevyužitý potenciál, ale ešte stále ma to baví. Dokonca viacej ako predtým - mením hodnotenie na 70% a ničoho neľutujem :) Menšia recenzia