Génius (2017) (seriál)

Výtečné, strhující. Pro lidi, co se v problematice orientují, jednoznačné porno. Chci víc, prosím.

Orel Eddie (2016)

Skvělý příběh, odfláknutý a dost slabý zpracování.

Perníkový táta (2008) (seriál)

Scénáristický masterpiece od Vince Gilligana! Nekomerční pojetí seriálu, zvyšující laťku tvorby televizních seriálů hodně vysoko. Naprosto dokonale herecky i příběhově pojat přerod hlavní postavy v drogového krále. Nejlepší zakončení seriálu jaké mohlo být, tedy nepředvídatelné, šokující, nekomerční! Komický herec Bryan Cranston zahrál životní roli u které mu zdatně sekundoval Aaron Paul. Pokud se dá seriálu něco vytknout, jsou to hluché, zdlouhavé části, které ale moc neovlivňují. Hlavní plus tohoto díla tkví v tom, že si zde nenajdete oblíbenou postavu. Emoce se mísí a vy nevíte, co může přijít dál. Dokonalost.

Narcos (2015) (seriál)

Neskutečně našláplý seriál s perfektním hereckým obsazením mapující vzestup Pabla Escobara. Jelikož jsem o této problematice nevěděl zhola nic, dostal jsem životopisně-historickou lekci, která mě donutila hledat si fakta i mimo seriál. Vždy jsem fascinován dílem, které je natočen dle skutečnosti, která je v seriálu dokonale interpretována. Člověk se několikrát přistihne s otevřenou pusou a údivem nad tím, jestli se to opravdu mohlo stát a ono ejhle - je to fakt! Drsný seriál s dokonalým obsazením, výbornou hudbou a skvěle vyváženým dějem je zcela po právu hodnocen jako nejlepší seriál roku 2015.

Útěk do divočiny (2007)

Geniální film dle skutečného příběhu. Sean Penn se ujal řežisérské židle a nutno říci, že zvládl svoji práci bravurně. Film se natáčel dle knihy od Jona Krakauera, s kterým Penn při filmu spolupracoval. Útočí se zde především na mentální stránku člověka, když jsou předkládány některé složité myšlenky. Krom toho je zde nemalý počet záběrů na krásnou krajinu Aljašky a jiných úkazů přírody. Emile Hirsch ztvárnil hlavní postavu Christophera McCandlesse bezchybně. Zcela jistě je nutné zmínit i neskutečnou hudební vložku Eddieho Veddera, který si tímto počinem došel pro Zlatý glób. Tento film buď milujete, nebo odsoudíte.

Mr. Robot (2015) (seriál)

Seriál, který vsadil na výkon jediného herce a nutno říci, že zde trefil jackpot. Rami Malek podává skvělý výkon a jeho antisociální manýry jsou velice uvěřitelné. Seriál si zahrává s předpokládaným diváckým očekáváním a několikrát obrací směr. Bohužel se to od půlky série nějak vymklo a nezachránil to ani výborný Malek. Obrovský potenciál seriálu byl nevyužit a zachází se zde až nemožných situací. Šanci napravit chyby v podobě druhé série si to zaslouží a já budu čekat v první řadě.

Birdman (2014)

Pro milovníky vizuální stránky filmu naprosto dokonalý skvost. Lubezkiho práci se nedá vytknout ani slovo. Dokonalý střih a kamera se kloubí s perfektními výkony herců spolu v kombinaci s ideálně vyváženým humorem. Iñárritu s Lubezkim stvořili umělecký film lahodící na oko ve všech ohledech a byli za ně zaslouženě shodně odměněni oskarem.