Bojovník (1997)

U Bojovníka mi trochu nesedělo to obdarovávání rodiny a bujaré slavení. Nejde mi to dohromady s tím bídným životem. To, že by asi nebylo tak snadné se nechat zabít pro peníze a navíc, že by se pro to člověk nerozhodl. To beru prostě, tak, že ve filmu to dejme tomu možné bylo. 75%

Čekej do tmy (1967)

Docela dlouho jsem tenhle film nechával ležet, než jsem se k němu dostal a rozhodl se, že si ho pustím. Příběh slepé ženy, která si do svého vlastního bytu postupně pustí vrahy. Po té co zjistí, že mají navrch, vydávají se za různé postavy a hrají tak zajímavou divadelní hru, která je nakonec odhalena. Za perfektní thriller dávám 95%

Černobylské srdce (2003)

Hodně silný dokument a hodně těžko se mi po něm hledají jakákoliv slova. Co mě napadá jako první, je jak minulý režim mohl zadržovat informace o katastrofě takového rozsahu. To co se stalo před 26 lety má a bude mít dopad ještě na několik generací. Je hrozně smutné se dívat na děti, kterým v podstatě není pomoci, ať už je to z finančních důvodů, nebo z toho důvodu, že to prostě není možné vůbec. Dívat se na děti, které v podstatě jen čekají na smrt, nebo na smilování boží.

Černobyl: život v mrtvé zóně (2007) (TV film)

Čekal jsem asii úplně něco jiného. Čekal jsem obecně to, jak v zakázané zoně žijí lidé, kteří buď neodešli, nebo se vrátili. Nakonec je to vesměs o životě zvířat, o tom jak se postupně příroda vypořádává s tragédií, vztahující se k tomuto místu. Ale jsem spokojen s tím, co jsem nakonec viděl. Osobně mi připadá takto pojatý dokument hodně zajímavý. Ať už je to téma, či velmi zajímavé záběry. Zároveň, po přečtení komentáře Yokiho, mě docela mrazí z toho, že se člověk takhle dokáže chovat k něčemu, co už jednou zlikvidoval...

Český mír (2010)

Osobně se nedomnívám, že by Klusák s Remundou byly na straně odpůrců radaru. Aspoň ne na straně těch, co v dokumentu vystupovali. Nedokážu si totiž pořádně představit, že by svoje sympatie takhle vyjadřovali ke starostovi, kterej nemá problém vystupovat na komunistickejch shromážděních, k aktivistům, který máchaj 70% národa který vzali bůh ví kde, který se hrozně divjej, že jsou vyváděný z vojenskýho újezdu, kde nemaj co dělat a hloupejma důchodcema s argumentama, že tu nechtěj američany, protože točej blbý filmy. Nemluvě o tom, že jsou přesvědčený, že to oni odradili USA od umístění radaru nejen v Brdech, ale asi i v Polsku. Tohle je, aspoň pro mě, jenom ukázka toho, jak každej u nás rozumí všemu a požaduje demokracii, aniž by věděl co to vlastně je a nechce něco, o čem nic neví. Prostě ukázka lidský hlouposti a ubohosti.

Čistá práce (2008)

Příjemná kriminálka, dobře se na ní kouká, nijak se netáhne. Dobré herecké obsazení, zajímavý děj. Pro mě je to lepší průměr. 72%

Dalších deset minut (2002)

Z tohoto snímku bych asi vyzvednul Akiho Kaurismakiho, Wrenera Herzoga a Jima Jarmusche. Každý ze snímků má něco do sebe, každý se nějak zabývá plynutím času, každný úplně jinak. 75%

Dexter (2006) (seriál)

Co na tenhle seriál říct? Díl od dílu, serii od serie lepší. Hodně nečekané zvraty, ve chvíli, když už si řikám, že se snad nic moc víc nedá vymslet. Seriál od kterého se nejsem schopen odtrhnout. A myslím si, že nejsem sám. Asi jediný hraný seriál, snad možná spolu se Six Feet Under, u kterého jsem vydržel tak dlouho.

District 9 (2009)

District 9 je ukázkou toho, že i za "málo" peněz se dá pořídit hodně muziky. Za poslední dobu je to jeden z nejlepších sci-fi filmů. Pohlíží netradičně na příchod mimozemšťanů na Zemi a na soužití s lidmi. 80%