Za svitu měsíce (2007) (seriál)

Málokterý (ne-komediální) seriál mě zaujme. A je pravdou, že tomuhle to trvalo přesně tři díly, pak už jsem nedokázala odolat. Je škoda, že tenhle Chandlerovsky laděný seriál nepřežil první sérii, protože příběh měl dobře našlápnuto na víc než jednu další. Hlavní dvojice postav byla výtečně vybraná a chemie mezi nimi náležitě pracovala. Nezbývá než si přát víc takových. :)

Zítra se bude tančit všude (1952)

Moje hodnocení je asi mimo mísu, protože jsem film viděla hodně hodně dávno, když jsem byla hodně hodně malá a nejspíš proto mám na něj celkem příjemnou vzpomínku (slunečné léto, rozjásané tváře..). Mno, možná by si zasloužil i dvě nostalgické hvězdičky, nicméně znovu se přesvědčovat o jeho kvalitách nemám zapotřebí ;-).

Zloba - Královna černé magie (2014)

Zmítám se mezi rozhodnutím, jestli to je nebo není vydařená adaptace. A asi tak se to má i s filmem, některé scény smrdí účelovým jednáním - tohle tam vrazíme, to zabere! - i když možná je to jen neohrabanost tvůrců, protože na druhou stranu je pojetí v některých okamžicích tak svěží a zábavné i překvapující, že musím zatleskat. Každopádně si myslím, že vidět film rozhodně není ztráta času.

Zločin v šantánu (1968)

Plejáda vynikajících herců a zpěváků v úsměvném filmu s nezapomenutelnými písničkami Suchého a Šlitra. Film, ve kterém jsem poprvé docenila hlas Evy Pilarové, ocenila Šlitrovo neherectví, nesnášela slizkého záporáka Grossmanna a těžko vydýchávala konec filmu :).

Zlodějka knih (2013)

Průměrný příběh, ve kterém se neobjevilo nic, co už někde nebylo viděno nebo slyšeno. Neznamená to, že by se filmu nepodařilo vytřískat z vás nějakou tu slzičku. Jen je otázkou, jestli jste o to stáli. Bohužel celý film je postavený na emočních scénách. Herecké obsazení je hvězdné, a opět jsme tlačeni si okamžitě zamilovat tu překrásnou nešťasnou dívku, která by v reálu byla nejspíš podvyživená, zubožená obyčejná holka, takže pohled na ní by nebyl dvakrát velké terno. Proto z toho je spíš rodinný film než drama z války. Nicméně vypravěč smrt - to je geniální myšlenka, kvůli které si pravděpodobně přečtu román, který, doufám, bude lepší než film.

3 dny na zabití (2014)

Dobrý pokoukáníčko, Costnerovi to tam tak sekne, až je škoda, že je v podobných rolích vidět tak málo. Jak je vidět, akce, vtípky, otcovská láska k sobě pasují dobře, i když na můj vkus se děj v místy příliš utápěl v romantice, především v druhé polovině film ztrácel svou rozvernost a sklouzával do nudy a čekání na velké finále. Zamilovala jsem si okamžiky, kdy spustil mobil se Zoeyiným vyzváněním i chvíle se squatterskou rodinkou. Rozhodně nikdo nesmí čekat napínavý thriller, v něčem mi to připomnělo snímek Pravdivé lži, tedy spíš celkem povedenou rodinnou zábavu.