Wanted - Season 3 (2018) (série)

Thelma a Louise z jižního světadílu prosviští třetí řadou stylem útěk, zajetí, útěk, záchrana ubožaček, zajetí, útěk, záchrana ubožaček, útěk, a tak podobně. No, a napětí plyne z očekávání, co z toho vyjde na konec epizody s3e6. 70 %.

Wanted (2016) (seriál)

Svižné, vtipné, napínavé, nejednoznačné. A pěkně se na obě kouká. 85%.

Athena (2022)

Zase jedna názorná ukázka soužití různých kultur. Dokonalé záběry, některé scény na hranici snesitelnosti. 70 %

Predátor: Kořist (2022)

Monstrum a k tomu navíc jako bonbónek partu odporných bílých lovců zlikviduje žena, příslušnice etnické menšiny. Před pár lety bych tohle neřešil. Pěkná příroda, ale to známe už z prvního dílu. 70 %.

Lov (2020)

Originální alegorie na věčný souboj dvou světonázorů. Zvítězí arogantní, přezíravý, vševědoucí nebo buranský, lidový, podezřívavý? Nezapomenuté grimasy Betty Gilpin. 75 %

Drž se (2022) (seriál)

Poměrně věrné převedení z knihy do seriálu a z Ameriky do Polska. Zpracování neslané nemastné, zajímavé je lehké napojení na jiný, v Polsku natočený seriál podle Cobena - Temné lesy. Obě knihy přitom spolu vůbec nesouvisí. 65%.

Podezření - Prostor pro pochybnosti (2022) (epizoda)

Pomalu odkrývaná tajemství několika osob, svižný střih, břitké dialogy, sofistikovaná sledovací technika a pěkné tvářičky. Na mě to zabralo.

Le Môme (1986)

Noční město, svištění pneumatik. Dějem i outfity rozevlátá osmdesátková kriminálka, kterou oživuje blues a proradná čokoládová nymfomanka. 60 %.