Orlové práva (1986)

Je to sice slátanina, ale nenudí. Navíc tam hraje Redford a ten to drží nad vodou.

Ostrov (2011)

Je to tak nekonvenční, že to rozhodně stojí za vidění. Ale motivace a chování hlavního hrdiny jsou mi natolik vzdálené, že dávám jenom tři.

Penzion pro svobodné dámy (1982)

Některé filmy jsou tak blbé až jsou dobré, ale tohle podle mě není ten případ. Má to pár dobrých momentů, ale celkově to zůstává jenom hodně blbé. Nahých žen je tam málo. Násilí je nepřesvědčivé. Navíc prostředek filmu je jenom vata. V 80. letech se kravinám dařilo, ale Šmouly ani céčka už teď nikoho nezajímají, tak proč tenhle film?

Plán 9 (1959)

Musím přiznat, že to má jistý půvab a rozhodně nelituji, že jsem to viděl. Zas o tolik horší než některé "Áčkové" věci to není.

Pokání (2007)

Pro mne velké překvapení. Čekal jsem něco mnohem konvenčnějšího a ačkoliv to má všechny složky romantického dramatu, zpracování je ambiciózní a nenudící. A v člověku po shlédnutí zůstane takový ten pocit osudovosti a tragiky.

Příběh kmotra (2013)

Trochu jako Mafiáni od Scorseseho a trochu jako Lepší zítřek od Woo, ale samozřejmě o dost slabší. Na naše poměry je to ovšem solidní thriller. Nízké hodnocení dávám za manipulaci nedávné historie a snahu (úspěšnou) svézt se na vlně "politici a veksláci nám všechno rozkradli a obyčejní lidi jsou na tom pořád hůř", se kterou zásadně nesouhlasím.

Psanec: Sága o Gislim (1981)

Výborný historický film odehrávající se někdy v 10. nebo 11. století. Na začátku je sice problém vyznat se v množství postav a vztazích mezi nimi, ale příběh nepostrádá spád ani humor.

Putování Jana Amose (1983)

Je to trochu jako Jára Cimrman ležící spící. Komenský taky cestuje po celé Evropě, setkává se s nejvýznačnějšími lidmi své doby, každému poradí, pomůže ... Ale je to strašná nuda - zfilmovaná učebnice.

Pytláci (1975)

Syrový přímočarý film, připomínající díla Carlose Saury. Nejen atmosférou, ale i napadáním oficiálních pilířů Španělské společnosti za diktatury generála Franca: rodiny, armády a církve.

Quantum of Solace (2008)

Samostatně je to nesrozumitelný, ale výborně natočený celovečerní videoklip. Jako pokračování Casino Royale už to funguje lépe a nejspíš to má být jakési dokončení úvodu k nové sérii, seznámení s novým Bondem, zoceleným zradou i pomstou, se zvláštním vztahem k M, a s velkým protihráčem - tajemnou organizací, která má své lidi všude. Máme se nač těšit. James Bond se vrátil.