Bílá stuha (2009)

Jsem rád, že jsem nebyl vychováván ve striktní a religiózně založené rodině.

Království (1994) (seriál)

Totální nářez z 90. let, o kterém jsem přesvědčen, že se stal mojí srdcovkou, byť si ho ještě netroufám hodnotit ve hvězdičkách. Kvalitní obsazení, skvělý děj a ta atmosféra! To je atmosféra zvláštního koktejlu X-Files a Twin Peaks a k tomu navrch cosi zvláštní Trierovského.

Melancholie (2011)

Veliká estetická óda na zánik, lépe řečeno, takový "valčík se smrtí". Druhá část pro mě byla jednoznačně o mnoho lepší než ta první, byť jsou navzájem podmíněné (jedna pro druhou nepostradatelné). Trier přišel po Antikristovi zase s něčím trochu jiným (protože atmosféra u Antikrista je skutečně budována jinak), což se mi zamlouvá. Dvě hodiny filmu jsou poměrně náročné, ale celé to postupné budování atmosféry konci filmu jen prospívá.

The Daily Show (1996) (pořad)

Geniální politická satira. Nedovedu říct, jestli se kvalita mění v čase, protože zase nesleduju tak často, ale zatím mi přijde, že co díl to 5 hvězd (podle bodování tady na ČSFD. Stewart, Colbert i všichni další jsou pro mě hrdinové a předzvěst konce doby temna v "nejmocnější zemi světa" ... nebo možná taky ne ... možná jsou poslední svatí v pekle.

Syriana (2005)

Ve skutečnosti skvělý příbeh, ale neskutečně špatně vyprávěný. Děj je roztříštěný, některé charaktery se jen mihnou a vlastně děj nijak neposouvají. Na druhou stranu ... viva, tohle jsem od Holywoodu nečekal.

Jeden musí z kola ven (2011)

Lepší než jakákoli Bondovka, ale úplnej popis reality nečekejte. Přesto - osvěžující film.

Údolí včel (1967)

Mrazivá realita rytířských řádů a bratrství až za hrob v podání Františka Vláčila. Naprosto exceletní syrové záběry a z výkonu herců mi běhá mráz po zádech. Definitivně jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Fakt, že tenhle film byl natočen pro využití kostýmů z Markéty Lazarové, jsem se dozvěděl až zde a popravdě mi málem vylezly oči z důlků.

Profesionálové (1977) (seriál)

Tohle by se asi v dnešním jazyce označilo jako "cool" a nelze než souhlasit. Jednotlivé episody jsou přeplněné nápaditostí a vtipem "Seržat Doyle se hlásí do služby mezi burany!" Politika akce i čistá detektivka společně s trojicí velmi sympatických herců nemůže omrzet ani když vidíme případy CI5 na obrazovkách té či oné televizní stanice prakticky každý rok společně s Columbem.

Akta X (1993) (seriál)

Když jsem byl dítě, tak jsem ani přes léto, během tropickejch nocí, nechtěl spát s pootevřeným okenem, protože představa toho chlápka co se protahuje úzkejma otvorama byla fakt děsivá a nutno poznament, že i po shlédnutí o nějakých 14 let později je mysticita první série krájitelná jak mlha okolo Brčálníku.

Futurama (1999) (seriál)

Futurama mě dostala po pár epizodách a to i přesto, že zase tak velké kouzlo (po tom, co shlédnete nějakých 15 sérií The Simpsons) v tom není. Rozhodně Futurama nabízí širší a zábavnější prostředí i postavy (především Zoidberg a Bender), ale její kvalita se nedrží tak dlouho na výši (snad nějaká třetí série už začíná trošku pokulhávat, oproti té 19. u The Simpsons). Jinak občas mi přišlo že humor trošku (a dobře že tak!) drsnější - tričko Gender Bender jsem si chtěl nechat udělat taky ... na FSV by mě ale asi ukamenovali.