• Krátkometrážní

Kazatel Kalašnikov (2011)

Je určitě dobře, že se točí filmy o zvěrstvech v Africe. Tenhle ale agituje na překvapivě více frontách. Co mu slouží ke cti je fakt, že nenabízí laciný výprodej utrpení afrických dětí! Postavíme sirotčinec, děti budou v bezpečí, a když uslyšíme o padouších, co se nějaké děti snaží unést, tak si je podáme. Přístup k látce, který se nesnaží ždímat slzy za každou cenu. Věc, která je ale kontraproduktivní, je silně náboženský podtext a poselství, který z toho pro mě vyplývá a vůbec se mi nelíbí. Všichni nevěřící jsou zlí a špatní (Ok, to je vcelku ještě akceptovatelné, protože to jsou bezskrupulózní fetky z motorkářského gangu), zatímco hodný a nápomocný člověk může být jen uvědomělý, do kostela chodící a svou církev podporující katolík. Takže rozdělení je černo-bílé, tezovité a vskutku dogmatické - nevěřící = zlý, věřící = hodný. Tohohle schématu se film drží jako klíště a bohužel to přenáší i na hlavního hrdinu - šel s Pánem - stavěl sirotčince a krmil hladové děti, než ho našel a když ho na chvíli ztratil - zabijácké monstrum, které si neváží rodinných hodnot. Tady se už dostáváme k agitce, která s pomocí africkému kontinentu nemá co dělat! Jistě, je to založené na skutečných událostech a tak se to asi musí držet Childresova prozření a osvícení. Některým scénám chyběl ale jen Borat v opojném limbu. Film tu a tam ukáže na problém, který už v americké společnosti jakože neexistuje (rasismus, narušení oddanosti rodině), bohužel ale z filmu až příliš otevřeně dýchá "americké sektářství", které převládá. 2,5*

Strážce pořádku - Série 2 (2011) (série)

Něco lepší než v první sezóně - hlavně více Natalie Zea - ale celkově o něco slabší. Místy méně důvrěyhodné, scénaristicky překombinované a zdlouhavé. Takové ve stylu telenovely, kdy všechno zajímavé či šokující v jednotlivých epizodách je soustředěno na konec a zbytek trochu postrádá drive, ale i tak jsem se od toho nemohl odtrhnout.

Cesta smrti (2010) odpad!

Seagal je stejně kvalitní scénárista jako herec!!!

Jedině v Essexu (2010) (pořad) odpad!

Mám pocit, že nejhorší na tom všem není nulová kvalita celé show, jako spíš to, že to tak nějak v Essexu skutečně vypadá...

Králova řeč (2010)

Colin Firth je na roli krále Jiřího VI. příliš starý! To je ale jediný problém, který s filmem mám. 4,5*

Na hraně temnoty (2010)

Je to strašně stereotypní, utahané, neoriginální, nesrozumitelné a pomalé! Jedna dobrá scéna a jinak šeď na hraně temnoty.

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010) odpad!

Nestává se mi často, aby mě film příšerně sral už po 15 minutách. Olympští bohové utekli před krizí do USA a začali si tam plodit "pulčíky". Ještě větší pičovina než dvojka!

Predátoři (2010)

Překvapivě tomu chybí koule. Všichni se snaží být strašně drsní a cool (hlavně Adrien Brody, který je kvalitní herec, ale ne akční hrdina a jeho tvrďáctví je spíše k smíchu, jak je klišovité). Nakonec mi z tvrďáků určených k lovu nejlépe sedl rusák Olega Taktarova, který působí tak nějak civilně. Druhá věc, kterou nemůžu pochopit a kazí mi radost z návratu jsou nejasnosti kolem dalších druhů predátorů. Kde se vzali? Velcí loví malé? A hlavně, PROČ se tam vzali? Někdo se snažil načrtnou drobnou mytologii do predátořího světa, což je ale ve své podstatě naprosto zbytečné a kontraproduktivní. Nelogičností je ve filmu bohužel víc, než by mi bylo milé. Predátoři mají rozdílnou výdrž, o jejich "psech" nemluvě, či naprostá nesrozumitelnost délky a frekvence loveckých sezón. Je smutné, že při vší té dnešní pokročilé technice nejsou tvůrci schopni natočit film s predátorem, který by se mohl aspoň zlehka porovnávat s McTiernanovou klasikou. Tady je to to za slabé a ušmudlané 3*.

Rizhao Chongqing (2010)

Civilně natočený film o otci, který se snaží přijít na to, proč byl při policejním zásahu zastřelen jeho syn. Problém ovšem je, že je to celkově takové divné. Otec rodinu opustil před 14 lety a od té doby o ní nejevil žádný zajem, znovu se oženil a má dalšího syna. Tak proč najednou takový zájem o prvorozeného syna? Proč se ho snaží najednou poznat a pochopit? Je to takové selankovité, příliš chtěné a místy zbytečně zdlouhavé a celkově jalové.

Afro Samurai: Resurrection (2009) (TV film)

Je to, bohužel, jen slabší omílání toho samého jako v seriálu. Má to pořád styl, ale děj nedává moc smysl a chybí tomu přímočařejší tah na bránu. 2,5*