Na nože (2019)

Zcela nenápadně na mě vykoukl tenhle film, který asi nevstoupí do síně slávy světové kinematografie, ale náramně jsem se u něj bavil. Fajn zápletka, famózní herecké výkony a casting a k tomu krásná Ana de Armas 4,5 *

Stíny - Série 3 (2019) (série)

Poslední epizoda masakr. Tak snad bude i čtvrtá série...

Šindisi (2019)

Syrové a autentické válečné drama. Pokud si někdo myslí, že Rusové (respektive jejich režim) jsou kámoši, tak by měl povinně vidět. Smutné je že i po 13 letech okupují 20% území této krásné země, plné úžasných a hrdých lidí. 4,5*

Stíny (2014) (seriál)

Ultra drsná a realistická Rumunská gangsterka. Takoví trochu Rumunští Sopranos. Perfektní hlavní postava Relu (fakt drsňák) a skvělé vedlejší postavy a postavičky (vesměs drsňáci a drsňačkay :). Místy trochu nudí delší dialogy.

Příběh z Bronxu (1993)

Čím jsem starší, tím mám více tento film rád. Pomalé tempo, super postavy. Krásně zahrané jak od Nira tak od Palminteriho.

Jméno růže (1986)

Úžasné zpracování ještě úžasnější knihy. Perfektní herecké výkony nejen od ústřední dvojice. Atmosféra 100%. Jeden z nejlepších filmů o středověku. Oproti předloze to je zkratkovité a není to tak hluboké, ale asi to ve 126 minutách jinak nešlo. Úpravy děje oproti předloze se také dají pochopit. Jediné co mi vadilo, bylo zbytečně nerealistické zpracování labyrintu v Budově.

sKORO NA mizině (2020) (seriál)

Za mě vrchol současné české komediální tvorby. Baví mě asi víc než samotné scénky Třech tygrů. Vybírání peněz od diváků fandím. Langmajer, Kolečko a Suchánek si ze sebe umí udělat slušnou legraci… Po posledních dvou dílech jdu z hodnocení 4 na 5, celkově pak 4,5 *

1917 (2019)

Jeden den vojáka na západní frontě. Technicky brilantní. Detailní v každém záběru. Skvělá kamera. Drsný autentický zážitek. Bez patosu a jiných sraček. Únik ruinami za svitu světlic byl vizuálně úžasný. Jeden detail mě dostal: SPOILER: Není to jen o tom, že vás někdo zastřelí, nebo že vás roztrhá granát. Stačí, když si ruku poraníte o ostnatý drát a pak ji omylem strčíte do hnijící mrtvoly. Bez desinfekce široko daleko vám ji za tři dny v nejlepším případě uříznou. Co mi vadilo je, že je to příběhově zkopčený Ryan, ale to se nechá přežít. Slabší pasáž v nočním městě, s malým dítětem a únik řekou. 4,5*