Bernie (2011)

Zvláštní film, o zvláštním případu, zvláštním chlapíkovi ve zvláštním městě v Texasu. Černí komedie ve stylu hraného dokumentu. Dobře se na to koukalo. Je to podle skutečných událostí takže plus hvězda.

Bestie (1988)

Vynikající minimalistické válečné drama na pozadí „sovětského Vietnamu“ – Afghánského konfliktu (snad i proto může film připomínat Coppolovu Apokalipsu, jak zde někdo trefně napsal). Několik hodně silných momentů a perfektní herecké výkony film jenom šlechtí. Na to že dílo natočili amíci v 88 tak působí i celkem objektivně. Ovšem film se nevyvaroval několika rušivých aspektů: možná trochu překombinovaný děj, až příliš šílený velitel tanku, či třeba smečka žen mstitelek vypadajících jak z pohádek tisíce a jedné noci. Každopádně 4,472*

Bez vědomí (2019) (seriál)

Atraktivní námět. Temné fiktivní špionážní drama z období pádu komunismu. Není to špatný seriál, ale celé mi to přišlo jaksi mdlé. Bez výraznějších momentů. Mdlé jsou herecké výkony, nikdo z herců mě nezaujal, byť obsazení na naše poměry „hvězdné“. Příběh poměrně složitě konstruován, což je v kontrastu vyvrcholením seriálu, které jsem sledoval bez většího zaujetí. Škoda, šlo z toho vymáčknout mnohem více… Podobný Rédl od ČT je za mě o level výše. 3,5 *

Birdman (2014)

Formou i obsahem originální, ale po chvíli celkem nudné. Na konci jsem měl pocit, že film trvá 3 hodiny. Navíc prostředí šumařů je mi krajně nepřitažlivé.Jen víkon Keatona, Nortona a krása Emmi Sone dotáhla tuhle pseudointelektuální patlaninu na 2 hvězdy.

Blade Runner 2049 (2017)

Prvního BladeRunnera sice respektuju jako kultovní snímek, ale nikdy jsem mu nepropadl. Tedy dvojku sleduji bez většího očekávání a celkem objektivně. Příběh je celkem slušný, vizuál taky, herci OK. Teď jen jestli říci že to mělo skvělou atmosféru, nebo zda to nazvat jednou dlouhou nudou… Spíše to první a 3,5*

Blok 99 (2017)

Čirá brutalita se snoubí s melancholickou hudbou. První půle má celkem reálný základ, v druhé se naplno rozehrává až surreálný čardáš zlomených kostí a rozšlápnutých lebek. Vězení je jen kulisa, která umocňuje, jak je hlavní postava v prdeli. Vince Vaughn si hlasitě řekl o post největšího filmového tvrďáky, sorry Trejo a Mickey Rourke…

Bod varu (2021)

První polovina filmu mě doslova ohromila. Vše je dynamické, napínavé. Budování příběhu ve smyslu: tohle musí skončit katastrofou. Naprosto úžasné vykreslení postav, za 10 minut má člověk pocit, jako by v té restauraci pracoval 2 měsíce. Vše perfektně zahrané. Volil bych jasných 5*. Ale druhá půlka je za mě až příliš vyhrocená, jak dějem tak emocemi a mé prvotní nadšení lehce opadlo.

Boj o těžkou vodu (2015) (seriál)

Hodnocení zde hodně vysoké. není to špatná série, ale obsah, forma i herecké výkony někdy pokulhávají. 3,5*

Bojovník (1997)

One man show Johnnyho Deppa, klobouk dolu před jeho výkonem, ale těch dlouhých záběrů na něho bylo možná až moc, na úkor děje (ale tak vlastně si to režíroval tak se není co divit :) ). Originální, pozvolný obraz muže-outsidera směřujícího k "nevyhnutelné" smrti je sice zajímavým dílkem, ale nikoliv geniálním. To co například v Mrtvém muži funguje na 120% by zde pětiletku v plánu nesplnilo. Téma dobrovolného odevzdání těla pro účely snuffporna, či čeho, je sice originální, ale příliš jsem tomu nevěřil. Nejvíce u mě film propadl v tom, že ve mě nevyvolal hlubší emoce a to by podobný film asi měl... 3,5*

Boj za svobodu (2016)

Hezky natočené, ale člověk ani nemusí znát tuto kapitolu historie, aby mu bylo jasné, jak moc je zde zidealizován hlavní hrdina a celé jeho "hnutí".