• Romantický

Prameny života (2013)

Tři hodiny utekly jako voda. Skvělý film. Smála jsem se i plakala. Zatím můj favorit na letošním festivalu.

Slova (2012)

Miluju tento způsob vyprávění. A miluju Jeremy Ironse již od dob Francouzovy milenky. A Dennis Quaid taky není k zahození, i když není Brit!

Občanský průkaz (2010)

Přijde mi to dokonalé. Žeby věrné filmové ztvárnění mého mládí?

V domě (2012)

Film uvedla na Festivalu francouzského filmu Mirka Spáčilová, která film do soutěže vybrala. Byla vtipná a kvality filmu vystihla dokonale. Hlavní cenu na FF v San Sebastiánu nedostal film jen tak pro nic za nic. F.Ozon je můj oblíbený režisér a tímto filmem dokázal, že zraje jako víno. Vřele doporučuji.

Nedotknutelní (2011)

Smála jsem se jako blázen a na konci jsem plakala. Jsem prostě ideální cílová divačka.

Báječný hotel Marigold (2011)

Vezměte nejlepší britské herce, obsaďte je do filmu o lidech, kterým se ne zrovna daří a musí se přizpůsobit novému prostředí, okořeňte notnou dávkou britského humoru, korunujte Maggie Smith a vytvořte nenápadnou malou perlu, která bude mít svůj vlastní nezaměnitelný lesk.

Nickyho rodina (2011)

Podle mého názoru by se film měl promítat ve všech školách. Zajímavé, poučné, dojemné.

A také déšť (2010)

Ze začátku jsem měla pocit, že mě film moc neoslovuje. To se ale brzy změnilo. Druhá část filmu, respektive 2/3 filmu opravdu stály za to. S hodnocením jsem váhala. Nakonec jsem se rozhodla pro hodnocení nejvyšší. Dávám 90 procent.

Nočňátka (1999)

Musím říci, že žádný z filmů A. Dresena mě dosud nezklamal. Naopak. Jak jen to dělá....?!