Titanik: Případ uzavřen (2012) (TV film)

Podle mě dost povedený dokument, který by rozhodně neměl minout nikdo, kdo se záhadou Titanicu rád zabývá. Není tam obsaženo žádné gigantické množství informací, ale poměrně zdařile tento dokument kontruje různým konspiračním teoriím, které se kolem potopení Titanicu vynořily... ale to už ať si každý vybere sám, čemu bude věřit. PS: Já nejsem žádný znalec na Titanic, tak prosím případné odborníky, aby s vědomím této skutečnosti k mému komentáři přistupovali. Každopádně za sebe tento dokument vřele doporučuji :)

Zátah: Vykoupení (2011)

Opravdu neskutečná řež. Výtečná kamera, dobrý námět. Od 5 hvězd mě dělí je fakt, že některé postav svým chováním občas ztrácely na uvěřitelnosti. Ale možná je to jenom tou indonézskou náturou :) . Možná to někdy ještě přehodnotím, až se mi to rozleží v hlavě. Ale dolů s hodnocením už rozhodně nepůjdu. Stojí to za to ;)

Návrat idiota (1999)

Jsem si jist, že Dostojevskému by se tento film líbil. Moc dobrá práce :) . Od prvních sekund až po poslední

Gauneři (1992)

Tarantino je zkrátka genius. Po prvním zhlédnutí jsem trochu váhal, ale po druhém už jsem si nad Slunce jistý, že tento film patří do síně slávy pětihvězdičkových filmů. Je neskutečné, jak Tarantino dokáže pracovat s divákem a jak dokonale v něm dokáže číst. Tento film byl opravdu předzvěst toho, co mělo přijít potom (Pulp Fiction) a Tarantino už zde stvořil to, co umí snad nejlíp na světě - udělat film, který dokonale balancuje na hranici parodie a "seriózního" filmu. Všechno je parodicky nadsazené, ale nějak tak, že to ještě není ani úplně nemožné v reálu. Jen velice nepravděpodobné... Tohle tvoří tu správnou dávku absurdity ve všech jeho filmech, která dokáže zdravým způsobem rozšířit úsměv na tváři nemalého počtu diváků. V Pulp Fiction tohle Quentin dotáhl k dokonalosti.

Alois Nebel (2011)

Ačkoliv moje pocity pár vteřin po dodívání filmu nebyly kdo ví jak pozitivní, všechno se mi to pak rozložilo v hlavě a bezduchý snímek se slabým dějem se v mých očích obrátil v pravý opak. Jednotlivé scény začaly dávat smysl a nakonec musím uznat, že i ten styl vyprávění zde použitý má svůj význam a opodstatnění. Co mi ale brání v udělení 5 hvězd je fakt, že podle všeho autoři některé scény oproti předloze dost ořezali a bez znalosti komixu téměř znemožnili dokonalé pochopení některých scén. Je to škoda, protože jinak jsem byl s filmem na všech frontách spokojený... výborný soundtrack, atmosféra hustá tak, že by se dala krájet nožem (SPOILER: Obzvlášť závěrečná bouře. SPOILER END). Dám Nebelovi časem ještě jednu šanci a případně svůj názor ještě přehodnotím...

Opravdová kuráž (2010)

Výborný film, uteklo to jako voda. Není to ultraklasický western, ale ten řízný westernový spirit to má. Pokud máte rádi ostřejší humor, máte možnost se u tohoto filmu dosyta nasmát, protože postava Roostera Cogburna je pro tento účel jako stvořená. Je to klasický charakter typu - drsné způsoby a značně cynické vystupování, přesto v jádru inteligentní, velice pozorný a životem protřelý člověk. Mně to velmi sedlo, přesto dávám jenom 4 hvězdy, protože přeci jenom v konkurenci některých značně promyšlenějších filmů tento (přesto zdařilý) kousek chtěj nechtěj trochu bledne.

The Butterfly Circus (2009)

Jedním slovem nádhera. Velmi hřejivý film s výborným soundtrackem. Všechno dění ve filmu je vyprávěno velmi nenásilnou formou, a přesto do vás emoce proudí jako na běžícím páse. Ano, je to film, který zařazuju do sbírky "Filmy s dotekem pravdy". V tomto případě se jedná o dotek pravdy v oblasti toho, jak správně hledat sílu do života, jak správně žít, aby život stál za to :)

127 hodin (2010)

Příběh velkého muže, který se dokázal postavit svému osudu a vyhrát nad ním. Člověka, který udělal obrovské chyby, ale dokázal si vybojovat šanci na jejich nápravu... skvělé drama, výborný film. Jedinné, co mě dělí od maximálního hodnocení, je můj subjektivní pocit z jakési té vizuální stylizace natočených záběrů... asi nejsem fanoušek rozdělování obrazu na více částí. Přijde mi to takové jakési nepřirozené... ale to je čistě můj problém :)

Hra o trůny (2011) (seriál)

Sice bych měl k tomuto seriálu pár výtek, ale vzhledem k tomu, že příběh ještě zdaleka nekončí, dávám prozatimně slabších, ale přece 5 hvězd. A to především díky slušnému potenciálu, který v sobě tato serie ještě ukrývá. Několik postav je mi skutečně sympatických a hodně se mi líbí i geografické uspořádání krajiny v tomto fantasy universu. Zeď na severu a tajemná ledová pustina za ní je pro mě věc, která mě nejvíce drží v napjatém očekávání. Navíc tento seriál zaplácl žánrově díru mezi AAA seriály. Aspoň já si teda nevybavuju žádný podobný kousek... Co už mě ovšem tolik nepotešilo je to, že zde, podle mě, umírá příliš mnoho (a příliš rychle) hlavních postav. Autor knižní předlohy se tohoto skutečně moc nebojí. Samozřejmě, tohle je ta slavná krutá realita - jenže v tom je pro mě ten kámen úrazu. Od fantasy jsem čekal něco trochu jiného. Je trochu mrzuté, když si člověk vytvoří vztah k určitým postavám a po pár dílech seriálu se s nimi musí rozloučit a pokusit se vytvořit si vztah zase k jiným postavám. Jako JO, beru to, je to temná fantasy. Ale pokud se pan spisovatel v tomto ohledu nebude trochu krotit, tak se obávám, že ze ságy se stane nějaká nudná krvelačná kronika, kde bude umírat tolik hlavních a vedlejších postav, že diváka přestane bavit strachovat se o životy svých oblíbenců, protože budou tušit. že dřív nebo pozděj si pro ně smrt stejně přijde. - - - Samozřejmě tohle všechno o čem jsem mluvil je už teď dáno, knižní předloha je už téměř dopsána. Já jsem ji nečetl, takže tady o tom můžu polemizovat :D . Nechám se překvapit... jak autor se svými hrdinami naloží. A taky je možné, že ta negativa, o kterých jsem mluvil, vystupují více na povrch jenom v seriálu. Knihy jsou dlouhé, možná je tam více času užít si oblíbené postavy...

Beyblade (2001) (seriál)

Z nostalgie 3*