• Romantický

Walk the Line (2005)

Johnnyho Cashe v mé diskografii sice zastoupeného nemám, od country muziky, kterou jsem poslouchala před 30 lety, jsem se hodně odklonila, ale film jsem chtěla vidět. a to nejen pro vychvalované pěvecké výkony Joaquina Phoenixe a Reese Witherspoon... a propos: zpívají fakt úžasně. Ale taky kvůli Shelby Lynne, která je jednou z mých nejoblíbenějších píšících zpěvaček a skladatelek, a tady si střihla roli maminky J. Cashe. To mi udělal James Mangold vyloženě radost :-) Nádherný film. A propos, krátce poté, co se o smrti J. Cashe Shelby Lynne dozvěděla, dala dohromady písničku Johnny Met June (album Suit Yourself).

Vše o mé matce (1999)

Vše o mé matce a Mluv s ní: mé nejoblíbenější Almodóvarovy filmy, když on sám patří k těm 'mým' režisérům. Jeho optika vidění mi lahodí vším. Je jedinečný.

Věci života (1970)

Věci života, Docela obyčejný příběh, Bazén patří mezi mé nejoblíbenější filmy s Romy Schneider. Zážitek nepřenosný a velký.

Undertow (2004)

Cíleně jsem šla za tímto filmem, protože Jamie Bell... kterého od Billy Elliota sleduju a mám ho moc ráda. A znovu jsem se nezklamala.

Účastníci zájezdu (2006)

4 hvězdičky dávám ráda, bavila jsem se náramně. A Anička Polívková je obrovský talent.

Trainspotting (1996)

Chuťovka...a skvělý Ewan McGregor.

Tajnosti (2007)

Tak to je pro mě lahůdka. Mám ráda filmy Alice Nellis, její vnímání je mi hodně blízké a určitě doporučuji přečíst si i Tajný deník A. N. na stránkách České televize (na internetu stále k nalezení), komentář Alice Nellis je milý, vtipný a skutečně jde o hodně radostné čtení. Bavila jsem se při něm moc. Iva Bittová je moje hudební láska přes 25 let a do třetice všeho dobrého: takovou mou letitou hudební stálicí je pro mě i Nina Simone, takže na tenhle triumvirát jsem byla natěšená hodně dlouho dopředu a nemohla jsem si ho nechat ujít. A byla jsem nadšená. Jsem pořád. A Miloslav König? Veliký překvapení. Skladba Niny Simone v jeho podání: nezapomenutelná.

Štastné konce (2005)

Jedna z těch filmových 'skládaček', které mám ráda. A když zpívá Maggie tak taky :-)