Absolvent (1967)

Perfektná hudba Simona & Garfunkela, majstrovské herecké výkony a réžia, ale predsa, až tak moc ma Absolvent nedostal. Možno nabudúce.

Ať vejde ten pravý (2008)

Prvých 10 minút mi vadila kamera a mal som pocit, že pôjde o pseudo-intelektuálnu kravinu. Potom nastal pomalý zlom a hltal som to až do konca. Veľmi originálne. Táto hororovo-romantická dráma o večne šikanovanom chlapcovi kamarátiacim sa s malou upírkou u mňa zafungovala na 100 %.

Avatar (2009)

Ako novinka sa Avatar vyšvihol do Top 10 najlepších filmov, dnes má "len" 83%. Je to pochopiteľné, pretože je to film, ktorého neodlučiteľnou súčasťou sú rôzne vizuálne a zvukové efekty, ktoré si môže divák vychutnať len v kine, alebo pri poriadnej aparatúre. A keďže ja som ho videl len na nekvalitnej pirátskej verzii na notebooku a so slabými 2+1 reprákmi, nemôžem ho objektívne ohodnotiť a preto ruším svoje pôvodné 4*.

Bakaláři 1997 - Dobrá zpráva (1997) (epizoda)

Donutil vs Holubová v excelentnej prestrelke o tom, kedy nám bolo lepšie. Čo musím oceniť je, že Donutilov zarytý boľševik používa rozumné argumenty, pri ktorých sa dá veriť, že im naozaj verí, narozdiel od väčšiny tvorby na túto tému, kde argumenty komunistov si proti-argumentujú samé o sebe.

Banda, která neuměla pořádně střílet (1971)

Tento film som si zohnal len kvôli De Nirovi. Vďaka svojej krátkej minutáži nestihne nudiť a dokonca ponúkne pár vtipných scénok. Celkovo len akási priemerná komédia, ktorá viac-menej stojí za pozretie, len ak si chcete doplniť De Nirovú kinematografiu. A ešte kvôli nádhernej Leigh Taylor-Young.

Barry Lyndon (1975)

Pri trojhodinových filmoch čakám oveľa viac. Po vizuálnej stránke pekne podaný príbeh jedného človeka s niekoľkými silnejšími momentmi, ale pri svojej dĺžke skrátka nudí.

Bezstarostná jízda (1969)

za soundtrack. Nejako mi unikol ten dej. Fetaci sa vozia na motorke a všetci majú proti nim predsudky, až ich nakoniec len tak zo srandy zastrelia.

Bitva v Ardenách (1965)

Veľmi kvalitná vojenská dráma na čele s geniálnym Robertom Shawom, ale kvôli viacerým historickým nepresnostiam nedám plný počet.

Bohové musí být šílení (1980)

„Biely človek sa odmietol prispôsobiť prostrediu a preto prostredie prispôsobil radšej sebe, aby zistil, že sa opäť musí prispôsobovať prostrediu. Jeho deti musia chodiť niekoľko rokov do školy, aby sa naučili v novom prostredí prežiť..." Komédia, ktorá je geniálna už od úvodnej myšlienky. Sme naozaj civilizovaní my, alebo Krovací? Ajajajajáj, pre mňa nie len veľmi vtipná komédia, ale aj 105 minútový útek z „civilizovaného" sveta.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Ten odpad je možno príliš prísny, pretože posledných 15 minút by to možno mohlo dvihnúť na jednu hviezdičku, ale to by som ich musel najprv dopozerať. Málokedy vypnem film pred koncom, ale toto som už nemohol. Herecké výkony z Ordinácie, resp. Paneláku sú pri Bratislavafilme vynikajúce. Tu sa o hereckých výkonoch ani nedá hovoriť. K tomu jedna z najhorších kamier, aké som mal tu česť vo filme vidieť, najhorší soundtrack a tragické dialógy.