Od kolébky do hrobu (2003)

Od Jeta Li jsem čekala trochu víc kecací akce, ale tohle zrovna není jeho silná stránka, spíkr by z něj asi nebyl, ale všichni víme, v čem je největší frajer a ani tady nezklamal. Závěrečná bojová scéna v ohnivém kruhu byla velmi působivá. Takže Jet Li svůj úkol splnil. 4* jsou jen za něj, protože to, co tam předváděl DMX, to jeho přehrávání, pardon, jsem celkem přizpůsobivá, ale tohle ne.

Armáda démonů: Matka slz (2007)

Čtyři hvězdičky dávám za to, že po dlouhé době jsem narazila na skutečný horor. Když jsem procházela různé tituly, kde je velkým písmem napsáno: "Nejbrutálnější horor všech dob", musela jsem se jenom smát, protože jsem na tom hororu neviděla nic brutálního. Tohle skutečně můžu zhodnotit jako horor s velkým H. Pominu-li příběh, který nebyl až tak zajímavý, tak tohle je skutečně dílo, u kterého mi běhal mráz po zádech...

Stíny z lesa (2005)

Tomu se říká nízkorozpočtové béčko. Ale koukatelné. Fascinuje mě, jak si každý film vysvětluje pojem zombie po svém. Už jen té jejich děsivé chůze bych se bála. Co filmu ale hodně ubralo, byla těkavá kamera. Nebyla ve správnou chvíli na správném místě, nevím, možná tím chtěli dosáhnout větší dramatičnosti. Ten konec nekonec byl hodně povedený a divák si může jen domýšlet, co by bylo dál....

Dům voskových figurín (2005)

Zase teenage. No, nevadí, hlavně, že je tam Paris. Její zmatené pobíhání s trubkou v ruce bylo fascinující. A dál? Nevím, co říct, vzhledem k tomu, že Paris Hilton nemůžu cítit ani na fotografii. Už se dokonce nechá propíchnout i trubkou, aby ulpěla v povědomí. Kdyby dělala to, co umí nejlíp, tj. pornoherečku, nemusela by chudinka dopadnout takhle. Až na Paris to nebylo tak strašný, zvlášť pro ty, co milují večery při svíčkách. Dlouhý začátek, to ano, ale ve zbytku už to bylo jakž takž dobrý. Elisha a její finger, Wadeovo obírání, no nějakou tu akci to mělo.

Rozpoutané peklo (1997)

Taky někdy musím zkusit projet teréňákem skrz vařící lávu nebo přeplout na loďce kyselinovou řeku... Nevím, jestli to dokážu ale James Bond určitě, asi proto tam nasadili Brosnana. Ne, ten by se měl vrátit k tomu Bondovi, protože tady nebyl nikterak úžasný, navíc ho šoupli do naprosto trapného příběhu, kde si má hrát na hrdinu. Hold filmy s tematikou přírodních katastrof dost frčí.

Buffy, zabíječka upírů (1992) odpad!

Až teď jsem podle fotek poznala, že jsem s tímto filmem kdysi měla tu čest. Vzpomínám si, že jsem tenkrát očekávala film s nadšením, o to horší bylo moje závěrečné hodnocení. Celou dobu trvání filmu jsem očekávala, kdy se už konečně začne něco dít. Nevím, jak tento film nazvat, ale jediné slovní spojení, kterým bych mohla vystihnout jeho kvalitu je "kinematografická tragédie". Seriál byl tisíckrát lepší, ještěže se Whedon příliš neinspiroval.

Musíme si pomáhat (2000)

Poněkud zvláštní až silně zdrcující zápletka. Nicméně na kvalitě filmu nijak neubrala, naopak Hřebejk a Jarchovský opět dokázali, že jsou mistři svého oboru. Polívka i Dušek jsou pro tyhle filmy úplně stvoření, vážné téma s místy komediálními prvky. Perfektní.

Kurýr 3 (2008)

Jsem hluboce zarmoucena. Ještě se mi nestalo, že bych u nějakého filmu zuřila tak, jako právě u posledního Kurýra. To už není ta relativně klidná jednička, ale naprosto příšerně sestříhaná kinematografická tragédie. Z filmu jsem neměla prakticky nic, při akčnějších scénách jsem jen neustále těkala očima, abych alespoň trochu pochytila, co se děje. Nepochybuju o Stathamových kvalitách, ale do čtyřky už by se raději pouštět neměl.

Pupendo (2003)

Maximální spokojenost, Hřebejk+Jarchovský už je natolik osvědčená dvojice, že není třeba něco extrémně kritizovat. Jejich filmy odehrávající se v komorním prostředí přináší uvolňující atmosféru, kterou ani nedokážu pořádně popsat. Perfektní výkony herců, zvláště překvapení v podobě Pavla Lišky, kterého za normálních okolností nemůžu strávit, ale v tomto filmu měl tak praštěnou roli, až se mi to nějakým způsobem líbilo.

Král zabijáků (1998)

No, není to nic extra, ale líbila se mi ta jednoduchost a lehkost. Akčních scén bylo málo, které byly ještě místy zkaženy špatným střihem, zejména scény ve výtahu, ale Jet Li je prostě bezva. Filmu bych odpustila i tu skutečně nehodící se hudbu, která doprovázela akční scény. Tam bych fakt čekala něco víc "od podlahy" a ne laciný hip-hop. Je pravda, že nebýt Jeta Li, film by neměl absolutně nic, čím by zaujal, takže 3hvězdičky jsou především za něj.