Černá kočka, bílý kocour (1998)

První setkání s touto taškařicí dopadlo tak, že jsem málem skončil s natrženou bránicí. Postavy jsou komické samy o sobě a když Dadan (btw. ostatní mafiáni jsou proti němu žabaři) rozjede svého Pitbullteriéra, tak to už je o zdraví. Dokonalý soundtrack tu balkánskou jízdu skvěle doplňuje a 2 hodinky utečou jako voda bez náznaku nudy.

Big Lebowski (1998)

Primitivnější zápletka je asi už jenom v telenovelách, ale bratři Coenovi dokážou udělat z hovna bič. Dude je prostě Dude a vedlejší postavy jsou druhá lepší než první... Jesus mi přivodil křeče ze smíchu (aspoň už vim, jak machři čistí bowlingový koule) a německej nihilista Peter Stormare, to už mě málem zabilo... to se musí vidět. "Ich bin expert" :-))))))

Drž hubu! (2003)

Herecký koncert v režii mých dvou oblíbenců... Gerard je tu prostě k sežrání :-) Meeeeeeeeeeeeeerde :-))))))))

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Zvlášť v prvních dvou dílech je atmosféra tak hustá, že sem si připadal, jak kdybych v tý cele byl taky... ta bezmoc, kdy si s vámi osazenstvo věznice dělá co chce a postupně vás dostane až na dno, to bylo vykresleno perfektně, hlavně díky Ivaně Chýlkové. Ale všechny ostatní herečky jí zdatně sekundují. Tíseň ze začátku se sice nepodaří udržet až do konce, ale to nic nemění na tom, že je to jeden z nejlepších porevolučních seriálových počinů.

Kamarád do deště II - Příběh z Brooklynu (1992)

Asi tu se svym hodnocením budu jeden z hodně mála, ale trošku tady ty odpady nechápu. Soukup natočil mnohem větší sračky, tohle se řadí asi k tomu nejlepšímu co vyplodil. Prostě se mi to líbí (v rámci chrlení porevolučních děl). Tečka. A hodnocení dost ovlivňuje i hudba, z tehdejší doby jedna pecka za druhou. Jó, kdybyste slyšeli, co se v "Brooklynu" hraje dneska...

Poslední plavky (2008) odpad!

Čtvrtníčku, tohle si neměl... dyť to stojí za vyližp*del, vtipný to neni ani za mák, trapný je to zase jako pole máku a kdybych to viděl večer, tak se z toho asi pose*u.

Účastníci zájezdu (2006)

Pohodová podívaná, která i přes delší stopáž uteče jako křovák před lvem. Sice je to sled jednotlivejch scének, ale nechybí tomu vtip a lehkost. Ale stejně jako 99% lidem se mi při názvu vybaví co? No přece oba pánove řidiči, kteří se menují Karéééééél :-)

Divoké včely (2001)

Film, který v mém okolí asi nikdo nepochopil. Děj to v podstatě nemá, ale co mě dostává je ta beznadějná atmosféra a plácání se od ničeho k ničemu. Ještě, že máme tu zelenou, s tou jde všechno líp :-) Herecké výkony jsou fajn i v případě neherců. Parádní film na depku.

Iron Man (2008)

Filmový zpracování komiksů sice nejsou můj šálek čaje, ale Iron Man je výjimka. Bez Roberta Downeyho by to bylo poloviční, Jeffa jsem málem nepoznal (a jako slizák je fajn) a Gwyneth to nikde neslušelo víc. Na pokračování se určitě těším.

Tropická bouře (2008)

Stiller opět dokazuje, že komedie mu sedí. Ale celou Bouři si pro sebe ukradli jiní dva. Robert Downey Jr. jako negr a se svou neskutečnou hláškou "I am the dude, playing the dude, disguised as another dude", která mě donutila se chlámat eště tři dny po výlezu z kina a k nepoznání upravenej Tom Cruise, kterej co věta to perla (asi jeho nejlepší role pro mě :-) ). Jack Black mi tam zase naopak moc neseděl a to jenom proto, že jeho postava byla dost blbě napsaná, působilo to trochu jako pěst na hubu. Kdyby nebylo několika hlušších a zbytečně ukecanejch pasáží, tak bych hodnotil za *****, protože u kterýho filmu se stane to, že se válim smíchy po podlaze eště před začátkem? Ty trailery byly naprosto geniální :-)