Lovci duchů (2005) (seriál)

Po prvních dílech jsem začínala být paranoidní víc než je obvyklé.. Pořád jsem si myslela, že tam někde ve stínu daleko v pokoji, na mě číhá duch, vlkodlak, mozkomor, démon...no děs. Originální a nápadité :)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Už jen když Bridget drží sklenku červeného u písně All by my self, je pro mě jasná volba, že je to jako z mého života:D Zoufalá, roztěkaná, trochu labilní, lásku hledajíc..dokonalá.

Gigi (1958)

It's a bore? Absolutely not! Pět minut po začátku filmu jsem se konečně dopajdala k televizi, abych "omrkla" film několik let starý, pro mě však nový. Když hned na začátku stařík Děkuje bohu, za ta děvčátka, co před očima rostou každým dnem, se v dnešní době může zdát poněkud perversní, smím-li to říct/psát. Ale děj filmu se přeci jen natáčel roku 1958, a to byla opravdu JINÁ DOBA, než je teď. Takže berme to s rezervou. Po chvíli následoval Gaston a jeho typická věta It's a bore!, a tu píseň jsem si opravdu zamilovala, a nejen ji. Film jsem sledovala jedním dechem a snad víc se soustředila na Gastona, než na film..a tak jsem si ho musela pustit ještě jednou, abych o nic nepřišla. Zápletka se mi opravdu líbí. Bohatý a znuděný Gaston, který se nemusí o nikoho a o nic strachovat. Gigi, která je stále jako dítě a konečně dospěje do opravdové ženy, dámy. Poprvé řečená pravda Gastonovi, co si člověk myslí o jeho vztazích, a jeho první odmítnutí od ženy. Uražená mužská pýcha zastírá skutečnou pravdu v jeho srdci, a to, že je poprvé skutečně zamilován. Když však dostane co chce - Gigi jako milenku, začíná mít skutečný strach o ní strach, a aby ji klepy nezničily život kvůli němu. Uvědomí si lásku, starost, strach a zodpovědnost k bytosti, která nechce nic jiného než jen jeho. A rozhodne se podle svého srdce. Film by si zasloužil víc než jen 68%, nejmíň 75%