Zběsilost (1966)

Takhle má vypadat KONEC filmu - prostě pořádnej sek do obsahu lebky nic netušícího diváka.

Teror - Vabank (2018) (epizoda)

Po dvou epizodách: Zatím to vypadá hodně dobře, skvělá atmosféra, působivé záběry a scény (potopení se v předpotopním skafandru třeba), slušné herecké výkony. Uvidíme, jestli to nepřeženou s paranormálnem a nestane se z toho laciná vyvražďovačka. Má to potenciál.

Eorin shinbu (2004)

Asi už stárnu a měknu...Po skončení této roztomilé romantické komedie jsem jen tak seděl a usmíval se jako idiot.

Oběť (1986)

Abstraktní, filosofická báseň převedená do filmového média. Po prvním shlédnutí skoro, ale ne úplně 5 *. Tento film má jedinou slabinu - jak zde někdo trefně napsal, je "trapně dokonalý", a to mu trochu ubírá na atmosféře ve srovnání s mým oblíbeným Stalkerem nebo Solaris. Vychutnal jsem si především skvělou práci s kamerou, Vermeerovsky naaranžované interiéry a mnohavrstevnatou symboliku.

Zdrojový kód (2011)

Konceptuálně poměrně hloupé, ale zase tak sexy a zábavně natočené, že jsem si to slušně užil. Určitě lepší než film Parallel Worlds, který má jsem viděl den předtím a má podobný námět. Celkově řekněme tak 3,7 hvězdy.

Sisyfos (1975)

Krátké, ale nesmírně intenzivní. Výborná minimalistická výtvarná stránka.

Pokání (2007)

Pokání není o ničem jiném než o ...překvapení... pokání, vině, a lítosti. Téma tedy zajímavé. Dějová linie sledující Briony se mi líbila. Vadilo mi ale patetické a kýčovité podání lásky mezi protagonisty, trochu civilnější pojetí by neškodilo a film by potom mohl být mnohem silnější. Za hlášky typu "Vůbec nejsi jako tvůj otec." a pár podobných lapsů bych scénáristu kopl do zadku, ale řekněme, že slušné 4* to nakonec jsou.

Barbar (2009)

Něco mezi jednou a pěti hvězdičkami. Pomalé tempo jsem si vychutnával, nořil se do hutné syrové atmosféry, lebedil si nad zamlženými přírodními sceneriemi. Herci byli zajímaví a Mikkelsenovi nejde upřít solidní charisma. Na druhé straně mě dosti prudily stupidní dialogy, kdyby se v tomhle filmu vůbec nemluvilo, mohlo to dopadnout ještě líp.

Čtvrtý druh (2009)

Co je na Čtvrtém druhu nejzajímavější? Menší SPOILER: Zkuste se nad tím zamyslet. Každou noc jdete spát, ráno se v klidu a v pohodě probudíte. A co kdyby jste zjistili, že ve skutečnosti máte každou noc děsivou návštěvu někoho, kdo si s vámi může dělat co chce a ještě je vám schopný implantovat falešné vzpomínky? Při spánku je člověk tak křehký a bezbranný! Tohle by podle mě rozložilo a psychicky zničilo každého. Značná část působivosti celého filmu spočívá na tom, jak postavy odhalují pravdu o tom, co se s nimi v noci odehrává, a hrůza takového zjištění je zobrazena poměrně dobře. Co se týká zbytku filmu, tak průměr.

Dívka na koštěti (1971)

Pěkná crazy komedie,která přináší mnohem zajímavější svět magie než pozdější Harry Potter...