Tanec s vlky (1990)

Kevin Costner předvedl že umí. Režíroval snímek, který mě bral pořád víc a víc. Čím déle jsem na to koukal, tím víc jsem si pomalu začínal myslet, že patřím taky mezi indiány. A Tančí s Vlky dokonale zahrál hlavní roli jen tak dál.

Pro hrst dolarů (1964)

Clinta Eastwood hraje opravdu špičkově. Western jak má být. Sergio Leone natočil bezvadný filmy a je jen dobře, že obsadil Clinta. Nemůžu se dočkat až okusím jeho další filmy z trilologie.

Vetřelec (1979)

Ridley Scott opět prokázal, že je skvělý režisér. Úžasný sci-fi horor, i když možná na mě nepůsobil tolik, jak bych si přál. Postavy mi vůbec nepřirostli k srdci a tak jsem chvílema spíš fandil "GOOD HUNTING" Chvílema sem si říkal, že postavy jsou úplně blbý, ale touha po poznání byla větší. Vypadá to, že snímku akorát vyčítám, ale i přesto si u mě vysloužil skvělý hodnocení. Scénka, kdy alien vykoukne z břicha byla úžasná.

Pelíšky (1999)

Velmi kvalitní český film. Hřebejk se opravdu předvedl a dává českým filmům šmrnc. Vystihl dokonale situaci za pomocí skvělých herců ( zvláště obdivuji ty mladší ), nezapomenutelný hlášky a nezapomenutelný scény. Jistě není třeba zmiňovat. Netušil jsem, jestli to je hraný, nebo se koukám oknem do minulosti. :) A zakončím stejně jako film. Věnováním. Věnuji místo slávy, tak krásnému věnování jako bylo na konci filmu... Děkuji

Frajer Luke (1967)

Cool Hand Luke. Co dodat nádherný film, který Vás opravdu chytne za srdce. Skvělá hudba ve snímku, kde si užívá Paul Newman už sama o sobě značí, že to bude nezapomenutelný zážitek. A taky byl. Scénář byl perfektní. Fandil jsem Lukovi při pojídání vajec pomalu víc, než všichni spoluvězni dohromady. A co ukončí můj komentář ptáte se? No přece krásný Frajerský úsměv. :)

Mulholland Drive (2001)

Rovnou od začátku říkám velmi složitý film, na první shlédnutí jsem nebyl schopen pochopit celý film. Hodně zamotaný, ale zároveň krásný záběry a luxusní hudba. Opravdu mi projel mráz po zádech, ať už jsem se díval na "mafiány", či za roh. :) Krásný film od Lynche s pěkným střihem a netradiční hudbou, která přesně pasovala pro tento sníme.

Requiem za sen (2000)

Hrozně zajímavý film zabývající se Sociálně patologickýma jevy. Dalo mi to úplně jiný pohled na daný problém. Velmi silně emociální film. Nádherný záběry kamery, kdy je umístěna kousek od obličeje postavy. Úžasná hudba, skvělý střih. Moc hezky zpracovaný film, který určitě nutí k zamyšlení. Nádherně zfilmovaný pocity, nálady a zfilmování užívaní drog mě dostalo opravdu. Na konci jsem už šílel film byl prostě nádherný. Darren Aronofsky předvedl skvělou režii. Dobře odvedená práce. Nebere ohledy a prostě vám vpálí plnou dávku emocí a pravdy.

Zodiac (2007)

Zodiac mě moc nechytl a to fincherovky mám opravdu rád. Hodně dlouhý, chaotický. Z počátku úžasný a postupně podle mého názoru upadá. Jistě krásně natočený film a pěkná kriminálka. Bohužel mě Zodiac moc neoslovil...

Ozzákova škola kalení (2008) (seriál)

Ozzákova škola kalení – Pičák se mi z té čtyřdílné série líbil nejvíc. Docela trefný a k usmání. Martin Dejdar opravdu dobře hraje Pana Ozzáka! Bohužel ostatní díly jsou trošku suchý a tak nejde dát víc než 3 hvězdičky. Ruml tam dělá pouze křoví a vůbec by mi nějak nevadilo, kdyby tam nebyl.

Klub rváčů (1999)

Fight Club mě chytil za srdce a rozbil ho na padrť. Něco tak úžasného jsem rozhodně nečekal. Srdce prasklo nadšením, po těle se mi rozlil úžas a já jen seděl a vychutnával si každou chviličku. David Fincher mě opravdu nepřestává udivovat jen tak dál. Brad Pitt nikdy nebyl zrovna můj největší favorit, ale tady musím dát klobouk dolů stejně jako u Benjamina Buttona. Zvláštní že jsem náhodou narazil na tyhle filmy takhle krátce po sobě. : )