Zvuk hluku (2010)

''' Já opravdu hudbu nemám rád! ''

Beze studu (2010)

Je to o chlapíkovi, ktorému sa nikdy nepostaví !

Baekyahaeng (2009)

Zbytočne to v prvej polovici skomplikovali tí korejskí magori ! Musel som to dávať na trikrát, až som došiel do druhej polovice filmu, kde už to jasné ako facka ! Takto som stratil po chuj času pre nič .

Haegyeolsa (2010)

Tak toto ma úplne dostalo ! Tuna chlapíci nepoužívajú pištole, tu používajú mobily ! '' Hej, dítě! Ahoj. ''

Laponská odysea (2010)

No, ak sú v tom Fínsku všetci tak v pohode, dokonca i Rusáci, tak to ja tam potom valím. Film je ináč klasická oddychovka, pri ktorej sa celý čas len uškrňate a možno dva razy i vybuchnete od smiechu, ale ideálna hlavne po desaťhodinovej šichte, to bezdebaty. Pamela Tola je kočka a Jasper Pääkkönen by snádˇ nemohol hrať vo filme bez toho, aby nemal nejakú štrikovanú čiapku nasadenú na tej svojej kotrbe ( inak, ja ho mám celkom rád ) no a ten koniec to zadrel! Záver: ukrutne silné 3* , alebo pomerne slabšie štyri, no .

Zmizelý (2008)

Toto bola klasická anglická kriminálka na jesenný sobotný podvečer niekedy okolo roku 1986!

Bamako (2006)

Ono to síce je dráma, ale taká zvláštna, povedal by som, že smiech cez slzy skôr. Mne tí čierni bratia prídu, že majú husto v prdeli a ťažko na saláme. Hnedˇ som si pritom spomenul na jeden vtip, že prečo si nastavujú budík na štvrtú ráno? Aby mohli dlhšie gule válať! A potom aby sa človek nesmial...

Všechno bude fajn (2010)

Toto dokážu snádˇ len Dáni - zmeniť v zlomku sekundy schizoidnú paranoiu na rodinnú apokalypsu. S hodnotením by som to nepreháňal a rozhodne neoznačoval za politický thriller.

Nehoda (1967)

Ožratý York je skvost! A nielen on, ale i celá tá partička, čo sa tam nadrbali na chalupe u Bogardeho.

Kazatel (2011)

Z Bettanyho sa stal v tejto akčnej rozprávkovej jednohubke nástupca Stathama, ktorý skáče, lieta, kope, mláti a nemilosrdne eliminuje armádu slizkých upírich žiab, zatiaľ čo sa nepotrebuje ani vody napiť, alebo čo i len sojový bôb zjesť. Atmosféra je dostatočne pochmúrna na postapokalyptický žáner ( temno, voda kvápe, para syčí ) , avšak príliš prehnaná akcia robí z tohto snímku, podľa mňa, len jednorázovú zíležitosť, takže druhý krát už u mňa nehrozí. P. S. Rád upozorním na jednú scénku, odohrávajúcu sa v BARe SALOME , kde Bettany sedí s tým druhým týpkom a majú debatu o církvi a o bohu, tak tam hrala typická slovenská ľudovka, že som si na okamih myslel, že som niekde v Dohňanoch na Strednom Slovensku na hodovej zábave.