Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (3 177)

plakát

Panství Downton: Nová éra (2022)

Z filmu už vymizli klasické podpásové podjeby a intrigy. Naopak, uberá sa už takou uvoľnenejšou a príjemnejšou (vyzretejšou) cestou. Asi som už vyzrel i ja, lebo sa mi to naozaj páčilo a pritom som to vôbec neporovnával so seriálom. Príjemne odľahčený humor v kontraste s vážnymi a aj smutnými momentami. Skvelý balans. Len dúfam, že nám tvorcovia nenaznačujú, že je finito už nadobro.

Jiná smečka (2021)

Gusztáv Dietz  mi pripadal ako taká madarská verzia Vinnieho Jonesa. Samotný film je podľa mňa scénaristická hračka milionkrat ohraná, avšak ako jednohubka na sobotný večer mi to nevadilo a u mňa splnila účel. Ziaden stres, či prepínanie mozgu, alebo zbytočne vypäté emocie terorizujúce diváka. Takto relaxačne sa mi to páči.

Rodiče (2016)

Smelo si dovolím tvrdiť po tom, ako som videl všetky jeho tri filmy, že   Christian Tafdrup je majstrom budovania a vytvárania nepohodlného pocitu a discomfortu u diváka, ktorý ľahko zachádza do jemnej paranoje. Celý čas som sedel pribitý do kresla a akoby na ihlách. Fuuuu... som rád, že to mám za sebou!

plakát

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Psychologická dráma s nepríjemne tiesnivým vyústením do desivého zakončenia. Film ma totálne psychicky rozložil svojim záverom.

Jen 6,5 (2019)

Surová, drsná iránska krimi, ktorá obsahuje pár nečakane šokujúcich scénok, kopu odporných chsichtov a dosť za hlavu sa chytajúcich situácií. Mestami mi to liezlo síce na palicu. Hulákali tam totiž ako jebnutí celý čas a dokonca som až počul mad'arčinu v niektorých momentoch. Herecky teda zmáknuté najednotku, ale že by som to chcel vidieť znovu... 65%

plakát

The Unbearable Weight of Massive Talent (2022)

Nicolas Cage si robí kozy sám zo seba  a to u mňa získava na rešpekte a zvýšenom bodovaní! Okrem toho som sa s chuti pár krát bohovsky zasmial.

Schodiště (2022) (seriál)

Dávno som nemal emocie a logiku tak rozsekanú, ako v tomto prípade, pri sledovaní hranej série. A to som videl originál dokument! Bol to on, nebol to on? Furt mi to vrta v hlave a dlho ešte zrejme bude!

plakát

Stranger Things - Kapitola třetí: Monstrum a superhrdina (2022) (epizoda)

Najväčším kokotkom série je zatiaľ Dustin so svojim premúdrelým chovaním a akože ironickými poznámkami, ktoré su neuveriteľne trápne. Mal som ho rád, ked bol zasran. Ale šancu mu dávam, som len pri tretej epizode. Ale musím uznanlivo povedať, že 4ta séria zatiaľ valí excelentne!

Last Seen Alive (2022)

Žérardovi na benzínke vo vidlákove počas tankovania zmizne žena,  ktorá si zrovna chce dať pauzu od ich manželstva. Hoci to chlapík oznámi polícii, vydá sa pátrať po pravde na vlastnú päsť. Nadštardantné herecké úsilie Gerarda Butlera vo veľmi lacnom béčkovom akčňáku., ktorý síce napätie má, avšak  záverečné pobehovanie po kapmuse s meth labom medzi igelitami od rias ma odradilo od tretej hviezdičky. 40%

Bull (2021)

Film ma vtiahol do deja hned' od samotného začiatku a to bola predzvesť, že sa mi to bude páčiť. Jednoduchá priamočiarosť bez zbytočných 'sraniach sa' , ktorá stihne v obyčajných 80+ minútach bez akejkoľvek nudnej scény a ujmy na psychickom zdraví pútavo zabaviť. Nepotrebujem viac ku šťastiu, ked viem, kto je aký zmrd a kto si koľko zaslúži a komu mám fandiť. Neil Maskell je pre mňa trochu síce rozporuplný herec. Videl som ho v roliach, v ktorých mi nesedel, v roliach, v ktorých bol dobrý, či exceloval, ale tu... Tak tu som ho totálne žral! Chan-wook Park  to síce nie je, ale rozhodne  svojou dramatičnosťou Bull nezaostáva za levelom, ktorý Chan-wook Park subžánru svojou besnou trilogiou nasadil.

Ovládací panel
8. nej uživatel Velká Británie