Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Horor

Recenze (3 374)

Rimini (2022)

Boha, kde ten Seidl chodí na tie nápady?! Všetky jeho filmy sú čistý hardcore! Našťastie, a to sa mi lúbi najviac, vie, kedy uťať scénku v praví čas. Tak isto ako aj pri sledovaní Sparta (2022, tak aj v Rimini sú situácie, kedy som bol napnutý ako struna a cítil sa veľmi nepohodlne. Film je síce celkom zábavný, avšak s ťažkým smútkom a depkou na jeho pozadí. A tí všetci, polihujúci a spiaci kade tade utečenci bez domova, vypadali totálne ako postavičky z Kaurismakiho filmov. No a ten záver jakbysmet, čistý Kaurismaki !

Sparta (2022)

Film, pri ktorom som sa cítil kurevsky nepohodlne. Absolútne som nevedel, čo očakávať. Až po jeho ohodnotení som si prečítal obsah v anotácii a teraz, píšuc tento koment, si uvedomujem, že som rád, že som sa do filmu pustil "naslepo". Keby som to pozeral s vedomím, že je mi jasné o čo ide, celá tá 'paráda' by asi vyšla navnivoč a stálo by to zahovno v konečnom dôsledku. Tá určitá neistota mi robila z tejto snímky ukrutne drsný a silný zážitok. Takto dlho našponovaný u jednoho filmu som už pekne dlho nebol!

Pouze zvěř (2019)

Tak toto som veru nečakal! Mi to pripomínalo staré filmy od Alejandro González Iñárritu.  Pomaly som si myslel, že takéto príbehy už nikto netočí. No a záver bol čerešničkou na dorte. Ten som veru nečakal. U mňa za plný počet i s tou muzikou, ktorá vypadala síce skôr ako z Pána prsteňov, ale sadla tam tiež nakoniec.

Kousek nebe (2022)

Toto je presne ten typ filmu, ktorý na konci nechá vo mne víriť nezodpovedané otázky. Navyše som bol počas jeho sledovania niekoľkokrát pekne našponovaný. Dlhé, statické zábery mám osobne rád, ale niekoho to môže brutálne nudiť a snímku nedocení tak, ako ja. Pre mňa to bol slušný zážitok, ktorý vo mne vyvolával okrem iného i pocity ako vysrať sa na toto všetko tu a odísť žiť do hôr, pásť kravy, alebo ovce a nájsť si tam oddanú, milujúcu sedliačku, ktorá ráno roznáša poštu a večer točí pivo v krčme.

Spirit of Fear (2023)

Film by si definitívne zaslúžil väčšie prachy,  známejšie tváre  a možno trochu zhovievavosti od tunajšieho publika, pretože ten nápad nemal absolútne chybu! Tu hrali dvaja:  chlapík, čo behal po dome, a potom ešte jeho ksicht, ktorý nemal kľudu a v jednom kuse sa škubal. Ale záver to celé nádherne vynahradil a ja som musel ísť s hodnotením nahor!

plakát

Chlapci ze sousedství (1991)

Doteraz boli Boyz n the Hood pre mňa neznámym filmom. Ani som nevedel, čo mám očakávať. Uvodná časť filmu, kedy hlavní hrdinovia boli ešte mladí šprngáči, sa mi snád' lúbila viac, ako tá hlavná. Padali dobré hlášky a bolo to také skôr coming of age z gheta. Ked už dospeli, tak to bolo len o flákaní sa, nude a o nerozhdnej budúcnosti. Cuba Gooding Jr. tu furt riešil, že mu jeho baba nechce dať a do toho okamihu som fakt nevedel, či sa jedná o komédiu, kedže som si o filme nič dopredu nezisťoval. Nakoniec prišla dramatická pointa, ktorá sa mi zdala ako vyslovená blbosť Aby niekto niekoho chcel hned' zabíjať len kvôli nejakému štuchnutiu na ulici !? Posolstvo filmu mi je teda jasné, ale v tých 90. rokoch sa filmy naozaj robili inak. To, čo malo vyznieť brutálne, bolo skôr úsmevné. Ale ako príjemná oddychovka po práci mi to padlo fajn.

plakát

Top Boy - Season 5 (2023) (série)

Tak to je asi všetko. Myslím, že piata sezóna je dobrá rozlúčka s tým, že každý dostal to, čo si zaslúžil (vrátane diváka). Až na posledné dve epizódy je päťka v porovnaní s predchádzajúcimi sezónami "len" dobrá a pochybujem, že seriál by mohol ešte čo to do budúcnosti ponúknuť. Cítim sa dosť rozpačito. Hlavní hrdinovia boli niekto, komu sa normálne nefandí, ale na druhej strane i fandí, čo záležalo vždy od situácie. Pre mňa osobne jeden z najlepších gangsta seriálov, ktorý rieši i vzťahy a sociálne záležitosti. Akurát mi tam chýbalo trochu sexu na spestrenie zážitku. No na druhej strane oceňujem, že sa nefuckovalo v každej druhej vete ako u vidlákov z USA. 100%

Bristol Fashion (2022)

Bristol Fashion ma teda poriadne zaskočil! Išiel som do filmu s očakávaním, že dostanem depresívnu drámu no a dostal som dramédiu s totálne uletenými dialogami, v ktorej okrem hlavnej trans hrdinky hrá ešte pár  šialených postavičiek, ktoré z filmu robia skôr komédiu. Najväčšie perly padali medzi hlavnou hrdinkou a jej pokérovaným trtkačom, ktorý si nechal hovoriť Cadillac a nosil jej hulenie. Dobrý úlet bol aj chlapík, ktorý zdrhol pred políciou a ukrýval sa niekde v Južnej Amerike. Alebo tiež černoch bez hlasu. Najprv som myslel, ze ide o čistý zámer tvorcov urobiť mi paranoju.  No a samozrejme ,druhý hlavný hrdina, Esteban AKA Steve. Ide o klasickú nízkorozpočtovú indie záležitosť s dosť prekvapivými a nečakanými momentami a až neuveriteľnými situáciami (záverečná párty), až som občas nevedel, či sa mi sníva. Bristol Fashion je jedným slovom ú l e t !

V deltě (2022)

Pochmúrny, depresívny film, ktorý vo mne nevzbudzoval žiadne emocie. Navyše ústredná dvojka hrdinov mi bola celkom nesympatická. Jeden svojim konaním (pytliak), druhý svojim ksichtom (ochránca). Ale je to veľmi dobre realisticky nakrútené a na to, že sa jedná prakticky o vidlácky slow burn , zletelo mi to (ani netuším ako) rýchlo. Rozhodne treba byť psychicky nastavený na takýto film. Prvých tridsať minút sa môže totiž javiť, že to bude nuda nahovado.

Země v mém nitru (2022)

Tažká psycho depka, ktorú navyše umocňuje obraz dediny rozbitej vojnou v pochmúrnom zimnom počasí  nehostinnej krajiny . Do toho navyše hrá nesmierne ponurá melancholická muzika, ktorá spolu so záverečným rozuzlením slušne rozseká vašu náladu na kašu! No a môžem si to teraz ísť 'veselo' hodiť...

Ovládací panel
8. nej uživatel Velká Británie