• Mysteriózní

Muž z Londýna (2007)

Prvý Tarr ktorého som mal možnosť vidieť. Vďaka za to. Jednoducho by som to nazval OBRAZOVÁ MEDITÁCIA. Čosi tak príjemne pomalé- konečne ma niečo v kine zasa donutilo použivať oči a ine vnemy. Jedine čo mi naozaj prekažalo boli tie divoké postsynchrony. Už sa teším na ďalšiu experience.

Nádherná Zelená (1996)

V tomto prípade mám jasno. Plných 5 bez akéhokoľvek premýšlania. Film ma pobavil, nechal ma zamyslieť a chvíľami mi bolo takmer do plaču. Viem, film možno pôsobil ako agitka ale fuck off predsudky. Svet už je v prdeli a tvorca tohto diela na to len poukázal a mňa tým nesmierne potešil. Klobúk dolu!!!

Na druhé straně (2007)

Prvá poviedka bola super na 5 hviezd, len škoda že sa zvyšné dve snažili do toho vkliesniť. Fatih film proste v tomto prípade smažil bez oleja a ku koncu už bolo cítiť že sa mu to riadne pripeká a tak behol do najbližšieho kebabu kde si to dal všetko poriadne namočiť do všemožných citovo-emocionálnych omáčok a pokúsil sa nám to takéto naservírovať.

Náhradníci (2009)

Už po koľký krát nás Bruce zachránil... Vďaka B.W., ale už toho bolo dosť!!!!!

Na odstřel (2009)

Ako stlacit 347 minut do 122? I ked britsky original ma uz vyse 15 rokov- ak sa nemylim- tak ma este stale gule. Tato US verzia by ma uspala aj keby som bol na spiide. Nedalo sa, uplne vyprazdnene a do bodky skopirovane. Affleck prepaleny a Gladiator tiez do placu. Mirrenka to asi zobrala len kvoli prachom. 10 rokov po premiere posobi State of Play ako prestarnuta zdochlina. No co, nie vzdy sa zadari

Náš vůdce (2008)

+1. vyborny zaciatok s nastriekanymi titulkami +2.vyborna latka s ktorou sa daju robit divi a tazko na nej cosi pokazit +3. vyborne sa na to pozera je to akcne chvilami to vyzera ako daky videoklip ktory sa trosku natiahol v minutazi -1. prilisna lahkost plynutia v deji - 6 dni sa mi zda priserne malo -2. nie moc hlboke a slabe prepojenie medzi postavami (detmi) a na zaver kde sa vzala tu sa vzala masa nasledovnikov akokolvek hodnotim velmi pozitivne P.S. na druhé pozretie nedoporučujem... znižujem o jednu * príšerne som sa nudil

Nejseš sám (1978)

Pre gay community možno film na príjemne spestrenie nedeľného popoludnia a pre zvyšok možno trošku nuda. Máničky v úlohe študentov sa mi všetky zlievali do jednej- dlhé blonďavé vlasy, žiadna hruď a všetci sa volali Lars alebo Ole- čo mi tiež neprišlo moc nápomocné pri ich rozoznávaní. Snaď len dve postavy sa vo filme vychylovali- jeden brunet a jeden brčo. Príbeh??? Žiadna sláva. Hrdinovia sú na internátnej chlapčenskej škole a prežívajú tínedžerské obdobie ale v podstate sa len tak poflakujú. Tak ako nikam nespejú oni, nespeje ani celý film. Možno pred 30 rokmi musel film zatriasť celým dánskom. Ak si dobre spomínam u nás také čosi vôbec v 70 rokoch nevzniklo. A už len za to si film zaslúži nejakú tu hviezdičku...

Největší z Čechů (2010)

Sedláček si každým filmom u mňa buduje veľkú buducnosť, Ako v súčastnosti jediný predátor sa valí s novými na prvý pohľad utopickými ideami a dokaže sa s nimi presadiť. Pri každom jeho filme omdlievam z krutej reality a nádherného nadľahčujúceho spracovania. Bože čo už len bolo toto za téma. Že vraj best of Czech. To znie ako riadny bulshit. V Sedláčkovom podaní to neznie ako Labutia pieseň skôr je to Óda na radosť... Ako svetlo na konci tunelu... Opäť sa budem opakovať. Teším sa na ďalšieho Sedláčka...

Neúplatní (1987)

DeNiro super plus Andy Garcia v bokovkových rolách žiaria. To je ale asi aj všetko. Costner v roli sladkého policajta ktorému všetko čoho sa dotkne obráti sa v spravodlivosť. Dokonca i bad guys sa idú posrať keď jeho 4 untouchables idú do akcie. To však ešte stále bolo pozerateľné i keď som musel žmúriť obe oči do momentu keď good untouchable Connery je kompletne rozpáraný plným zásobníkom zo samopalu ale ešte si veselo požije nejaku tú polhoďku, počas ktorej poctivo čaká na príchod svojich parťákov aby im vyzradil potrebné info a mohol pri nich hrdinsky posledný krát vydýchnuť.... Od tejto scény mi dosť došla trpezlivosť... scénu s kočiarom ani nemienim rozoberať- tá bola totiž kokotsky vykalkulovaná grcka. Ale čo mi najviac a to MYSLÍM najviac liezlo na nervy bol ten neuveriteľný soundtrack pod ktorý sa podpísal Ennio Moricone. Ak je niekde TOP Ten Worst soundrack ever tak tento OST si v nej jednoznačne zaslúži byť.