Blízká setkání třetího druhu (1977)

Myslim ze vidiet tento film v 70. - 80. rokoch alebo ako decko tak som nekonecne nadseny a je to jasnych 5 hviezd, avsak pozerať na to dnes ako dospely clovek v roku 2020 je o niecom inom. Prave preto neviem ci je vobec fer takto po 40tych rokoch film hodnotit, ale skusim to :P Prva polovica filmu za 4 hviezdy, vtiahlo ma to deja a fuuha cakal som co pride, avsak prisla zdllllllhava a roztahana nuda, ktoru som stale este ako tak akceptoval veriac ze pride nieco fakt velke a ten zaver no ..meh, pre vela ludi zrejme prvy UFO film a to je odzrkadlene v hodnoteni :) 6,5/10

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Toto je asi jediny serial ktory zboznujem a zaroven neznasam hlavnu postavu :D Ta je totiz tak strasne nelogicka poplasena hysterka, ktora jednoducho predstavuje obrovske riziko v kazdej situacii, cize v skustocnosti by nemala sancu pracovat v CIA ale v seriali jej proste vsetko vzdy zazrakom vyjde a ten odklon riacionality ma dost serie. Komu to nevadi v prvej serii tak nech si este chvilu pocka a verte mi ze to pride :) Inak je serial strasne napinavy a aj scenar velmi zaujimavy, hlavne ak mate radi prostredie tajnych sluzieb a aspon trochu vas zaujima problematika middle eastu. Osobne mam najradsej prve 2-3 serie kde som hltal jednu cast za druhou, ale aj tie dalsie su stale dostatocne kvalitne aby som celkovo mohol dat 5/5.   Edit: tak pozeram to druhy krat odznova a musim jednu hviezdu strhnut. Ta Carrie je taka nesympaticka uplakana debilna krava ze je fakt neunosne na nu pozerat a vyslovene mi to kurvi dojem z dobreho serialu, toto bohuzial scenaristi prepiskli. Pre pobavenie: Homeland - SNL - YouTube

Avengers (2012)

Myslim ze toto bola tretia marvelovka ktoru som videl a dojem je vzdy velmi podobny (asi to bude tym ze ten scenar je furt +- rovnaky), super priamociara rozpravka bez duse, ale s peknymi efektami a cool obsadenim na ktoru sa celkom prijemne lahko pozera lebo ono to je cele vlastne take lahke, popkornove, vybuchove, no nie viac ako trojhviezdickove :)

Wild Wild Country (2018) (seriál)

Celkom dobre spracovany (aj ked az zbytocne dlhy) dokument o dalsej hipik sekte v US. Tentokrat tomu pre zmenu sefuje indicke duo a treba uznat ze to nabralo zaujimave rozmery. Dokument sa snazi skakavo vyvolávať sympatie s oboma stranami, co je fajn, teda lokalni penzisti + stat oregon VS hipies. U mna sa teda sympatie k hipikom formuju pocas celeho dokumentu akosi omnoho tazsie, aj keď chapem ze to moze byt sranda, mladi ľudia chcu vzdy niekam patrit, niekto si chce zasexovat, niekto zadrogovat, niekoho oslovi meditacia atd z toho vznikne komunita, kamosi volaju kamosov a uz sa to nabali a ked v tom spolocenstve nejaky cas stravis, tak si zvyknes, odchadza sa tazko a mozno ani nieje kam. To je dalsia vec, ze tieto sekty vacsinou cielia na mladych stratenych ludi bez zavazkov hľadajúcich zmysel zivota, nuz ale kto nebol niekedy aspon chvilu strateny :) Hlavny dedusko chcel podla mna primarne zarobit (90 rolls roycov, ludia sa vzdavali majetku v prospech kultu) a ta hlavna pani z indie bola podla mna proste len vysinuta a nakoniec este moze byt velmi rada ako dopadla. 7/10