Poslední vládce větru (2010)

Tohle "dílo" se slušně řečeno moc nepovedlo, kdy jsem u něj 3x usnul, naprostá nuda, nesmyslný děj a o "hereckých" výkonech se raději ani nezmiňuji. Režisér kvalit M. Night Shyamalana by se neměl snížit k takovému filmu, a "superkvalitní" scénář tohoto typu hned recyklovat, ačkoliv i jeho poslední filmy patří přinejlepším k průměru.

Moskytiéra (2010)

Velmi dobrý film, ale bohužel jediný, který jsem viděl ze soutěžní sekce 45. ročníku MFFKV (13.7.2010 v kině AERO, na FF jsem byl až od 9.7.2010). Scénář se opravdu povedl, žádná trapně "americky" fungující rodina, herecké výkony velmi dobré, snad se s ním setkáme v ČR kinech, + dalšími ze soutěžní sekce MFFKV.

O bozích a lidech (2010)

Zejména z počátku má film velmi pomalý rozjezd, postupně ale dějová linie vyplouvá na povrch. Mj. opětovně výborné užití filmové hudby - Labutí jezero od P. I. Čajkovského, jako např. v Billy Elliotovi. Bratr Amédé je ztvárněn francouzským hercem - Jacques Herlin, který je u nás znám např. ze seriálů Teta (popř. Pehavý Max a strašidlá) http://www.csfd.cz/film/70524-teta/, Dobrodružsví Viléma Tella http://www.csfd.cz/film/47916-dobrodruzstvi-vilema-tella/, a např. z fimu Šimon a Matouš (role komisaře) http://www.csfd.cz/film/41738-simon-a-matous/.

Špatná rodina (2010)

Výborná finská komedie, snad i český distributor si jí všimne.

Shrek: Zvonec a konec (2010)

Scénáristické vaření z vody zbytečně, uměle protahované série, film bez nápadů, ale přece jen lepší, než předchozí díl.

Pan Nikdo (2009)

Velmi dobrý film, jen bych doporučoval více šetřit s romantikou, nebýt konce, bylo by to jen za ***

Krabat: Čarodějův učeň (2008)

Nepovedený remake filmu Karla Zemana, špatný výběr herců i výprava (velmi televizní), kromě prvních 10 minut naprostá nuda navíc, scénaristicky naproto nezvádnuté. Originál je originál, zhlédnutí tohoto filmu je jen ztráta času, jednoznačně proto doporučuji: http://www.csfd.cz/film/10102-carodejuv-ucen/

Na hraně temnoty (2010)

Naprostá nuda s překombinovaným a děravým scénářem, scénarista by se měl přinejmenším stydět. SPOILER Schválně, za jak dlouho každý z Vás zjistí, že dcera hlavního hrdiny byla pravděpodobně ozářena radioaktivitou apod., a jak dlouho to trvá hlavnímu hrdinovi. SPOILER

Kniha přežití (2010)

Vatikán nebo americké církve už asi neví co s penězi, když investovali do této křesťanské propagandy nejhrubšího zrna, kdyby udělali mnohem lépe, a utracených 80 milionů dolarů věnovali na podporu Haiti apod. Vůbec mne nezajímá autor scénáře, ale jeho "výtvor" musel dlouho ležet u některé z popelnic. Lidé však nejsou nemyslící tvorové a každý si na tuto slaboduchou slátaninu udělá vlastní názor. Nedoporučuji ke zhlédnutí.

Lítám v tom (2009)

První polovina filmu je výtečná, bohužel druhá polovina uvízla v naprostém sentimentu, klišé a nudě. George Clooney ale i tak předvedl výtečný výkon.