Potomci lidí (2006)

[MOŽNÉ SPOILERY!] Kdyby film natočil nějaký vtipálek (můj osobní tip je Lars von Trier), tak by záchranná loď na konci filmu byla plná pedofilů čekající na ukojení svých pudů po mnohaleté abstinenci. Byla by to taková vtipná tečka za nijak zajímavým filmem.

Dívka na přání (2009)

Sashenku už nebaví polykat semínko. Poslední vzorek ji tak nesedl, že ještě před zapnutými kamerami vyvrhla snídani a včerejší večeři. A tak si řekla „dost bylo už semínka, zkusím něco vážného“. Přiznám se, že kdyby zde nehrála, tak bych film ignoroval, neb moje poslední zkušenosti se Soderberghovými filmy, jež jsem měl tu čest shlédnout, jsou velmi nemilé (FULL FRONTAL, CHE). THE GIRLFRIEND EXPERIENCE je nudná a nezajímavá konverzačka, kde postavy odříkávají před kamerou svoje repliky s informační hodnotou nula celá nula nic, poté zmizí, pak se zase znenadání objeví, skokově se střídá minulost, přítomnost a budoucnost a slovy Járy Cimrmana (de facto Jana Nerudy) jsem po chvíli nevěděl, kde vlastně jsem. Mužské postavy většinou mluví zády ke kameře a na Sashence je vidět, že není zvyklá před kamerou dělat normální věci, takže neví co s gesty, co s mimikou, a tak si po většinu času hraje s vlasama a nejradši by převrhla stůl a chlapa přeblafla. Takže, Sashenko, jedna hvězdička je za tebe a ta druhá...... jo ta je taky za tebe. Ale vrátíš se zase k polykání semínka, žejo? :-)

Bathory (2008) odpad!

Už si ani nepamatuju, kdy naposled mě nějaký film tak nebavil. Připadalo mi, že každá minuta filmu trvala 14 dní a celková stopáž byla 150 let. Moc a moc jsem se snažil aspoň trošinku dostat do děje, ale smola. Nakonec jsem si vzal na pomoc láhev vína, ale jediný důsledek tohoto byl ten, že mě akorát Mádl nakazil svým vytím a já si každou chvíli zavyl nad dementností tohoto opusu. Během filmu jsem si ještě stačil vyprat hadry, uvařit večeři a hodinu si telefonovat s Andílkem. Pominu-li fakt, že jsem si tím vším prodloužil stopáž na 300 let, přece jenom to k nečemu bylo :-)

Král komunismu: Okázalost a pompa Nikolae Ceauşescu (2002) (TV film)

Jedno velké okázalé představení, kde v roli učinkujících byl celý národ a v roli diváků diktátor a vedení strany. Pompézní, barevná a bezduchá show, pro diváky naštěstí s tragickým koncem.

Caligula (1979) odpad!

Hodnocena 150min verze: divný a zvrhlý film v kulisách jakési prazvláštní antické tragédie. Na můj vkus až moc penisů a chlupatých bobrů.

Přepadení 13. okrsku (2005)

Úplně zbytečný, zbytečně komplikovaný, ke konci už dost natahovaný remake jednoho přímočarého a nekorektního filmu. PS: Chudák Gabriel Byrne, v jakých koninách ho ještě uvidím hrát?

Nebezpečný cíl (2008) odpad!

Dám si závazek, že při psaní komentu nebudu sprostý. Uff, bude to těžké, takže: vůbec nechápu, co vedlo bratry Pangovy k tomu, že natočili remake vlastního filmu a ještě k tomu podle scénáře Američana! Ten film je naprosto příšerný po všech stránkách. Je tak příšerný, že jej nelze už ani brát jako parodii. Nicolas Cage odehraje skoro celý svůj part s jedním kamenným výrazem ve tváři (vždyť i Arnold má v hereckém rejstříku dva výrazy), svým voice-over nám potřebuje sdělit všechny svoje zásady (z nichž stejně většinu poruší), zamiluje se a prochází různými dalšími duševními stavy, které nejsou vůbec zajímavé a ani důležité. Navíc naprosto postrádá smysl závěrečná scéna "jedna kulka pro dvě hlavy", která v původní verzi měla svoje opodstatnění, ale tady jakýkoli smysl postrádá, jde spíše jen o efekt. A když se to vezme kolem a kolem, přemýšlím, proč se vůbec takové filmy točí. A napadla mě taková zvrhlá myšlenka, že celý film je jeden velký bedekr. Ukázat Amíkům, jak vypadá Bangkok, ukázat jim zajímavá místa, thajské zvyky apod., a docílit třeba toho, že až se bude jednou nějaký opilý týpek vracet z pařby a nemoha usnout, si vzpomene "jaj vždyť já nedávno viděl film s Cagem, který se odehrává v Bangkoku, kde to vůbec je". A po vyhledání dotyčného místa v atlase usne zdravým spánkem opilce s myšlenkou, že je hned o něco chytřejší.

Plivu na tvůj hrob (1978) odpad!

Napadá mě hafo moc sprostých slov a nejslušnější z nich bude asi sračka! Kontroverzní, brutální, zakázaný a co já vím jakými ještě adjektivy ověnčený film jsem si představoval jinak. Buď se ze mě stává sociopat, a nebo je v Matrixu nějaká chyba.

Divočáci (2007)

Slzopudná moralita, která dává návod jak získat zpět lásku své ženy, svého syna, příp. najít lásku novou a vše zabaleno do poselství, že když drží kamarádi spolu a věří si, jsou schopni se postavit i desetinásobné přesile. Akorát je k tomu potřeba deus ex machina, že?