Absolvent (1967)

Jeden z najlepších slaďákov aké som videl. Toto Nicholsnové pomaturitné resumé nás privádza do spleenu jednoho pomaturitňáka, ktorý napriek mnohým vonkajším impulzom zo strany rodičov a iného príbuzenstva, zostáva psychicky paralyzovaný, osamotený, nepochopený. Zvedený Mrs Robinson síce nachádza akýsi pevný bod, ale absolútny zvrat pripraví nečakané odhalenie skrytých citov. Skvelá hudba Simon and Garfunkel-a a veľká láska americkej kinematografie. Jedinečný Dustin Hoffman v najmladšom vydaní.

Absurdistán (2006)

Šialene nevyužitý potenciál.

Adamova jablka (2005)

Bravúrne vystavaná a podivne streštená komédia, ktorá postupne presvedčí o svojich kvalitách a zanechá dojem užasnutého, zamýšlajúceho sa a uslintaného psychoša. V istých kruhoch sa takémuto povie niečo ako podozrivo geniálne a nevšedne napísaná/natočená a prvotriedne mimóznymi hláškami napechovaná psychošina. Liečenie v podobe "normálneho" psycho-thrilleru vítaná.

A dost! (2013)

For Jim! <3

Adresát neznámý (2001)

Ďalší zo silných filmov Kim Ki-duka. Menej farieb a poetiky, ale naproti tomu viacej surovosti, naturálnosti a realistického absurdismu. Jeho rozohratá filmová partia emocionálne trhá na kusy. Človek sa niekedy dlho z toho spamätáva. = Ďalší emocionálny šok.

Amadeus (1984)

Božský Wolfgang Amadeus v obratne spáchanom Shaffersko-Formanovskom karikaturistickom hábite. Neskutočne fantasticky natočené. Spojenie hudba+obraz, herecké poňatie postáv obidvoch hlavných protagonistov a kostýmy sú dokonalé, dokonalejšia je už len Mozartova hudba. 😏 Ak môžte určite uprednostnite Directors cut ten je o niekoľko nezanedbateľných percent lepší !!!

Aningaaq (2013)

Jedinečný spin k jedinečnému filmu!

Annie Hallová (1977)

Vybalalansované dialógy posielajú dopič* aj najnáročnejšieho rektálneho fajnšmekra a uvádzajú do roz(kro)pakov mravne zásadové kuchtičky, ktoré dlhodobo bojujú za zrovnoprávnenie pokriku "Vraz mi ho tam!" s mužským pokrikom "Ty kur*a, kde je večera!?". Tieto špecifické perorálne ťahanice si vzal na paškál vtedy ešte poriadne nevytrt*aný a razantne nadržaný harcovník Woody. S potešením a predpokladom skorého strt*avenia sa blískalo na lepšie časy. Oskara na to! S Oskarom na poličke to maže lepšie.

Anomálie (2014)

Vyprdnem to tu trochu hore, keď už sa tu všetci tvária tak prevelice kyselô. Somerhalder je síce pomerne úbohý pičus, pre ktorého je vlastne rola úlisne nagelovaného afektovaného gejíka, čo zrovna zo cviku pohotovostne vymlaskol troch, štyroch bezzubých dôchodcov mlaskajúcich blaženosťou polievku s párkom, vskutku ideálna. Clarke, otravný šmudla, ktorý sa pre zmenu 97 minút tvári akoby ho pravidelne vynechávali. Holt, ťažký život, keď sa z omamného ópiového delíria vynáraš raz za pár dní a aj to len na štvrť hoďku. Vravím to tu otvorene, keďže s hlavnou postavou a Hendrixom zdielame podobnú empirickú skúsenosť. Čo mi ale nedá nevyzdvihnúť je sexuálny výkon Alexis Knapp, ktorej po dostatočne krátkom uvážení porota associácie associálov udeluje 3 oskáre, teda plný počet pri kompletnom upotrebení jednotlivých otvorov. Bolo nameraných ťažko uveriteľných 77 hulkotov na jednu meganfox.