Nové sčítání hlasů (2008) (TV film)

Tazko hodnotit. Situacie okolo volieb su vsade podobne a hoci sa o Bushovej administrative hovoria legendy. Neda sa povedat ze by ma snimok vyraznejsie zaujal. Najma preto, ze mam za sebou fahrenheit od Moora a tiez ze vysledok je vseobecne znamy. Herci podavaju pomerne kvalitne vykony, ale tazko ma donutia k opatovnemu zhliadnutiu.

Juno (2007)

V podstate maly prijemny filmik na depresivne obdobia. Bohuzial pre urcite skupiny medzi ktore patrim aj ja moze byt trocha nudny a nezaujimavy.

Robin Hood (2010)

Porovnat s predoslymi filmami o Robinovi - Naco?, Riesit historicku presnost ? - somarina Ridley je erziser, ktory ako jeden z mala dokaze natocit zaujimavy historicky film. Od akcie cez strih, hudbu, exteriery, obraz , zvuk...Proste maximalny audiovizualny zazitok.

Lítám v tom (2009)

Mne to teda prislo jednoduche , predbidatelne a nudne. Postavy neboli zaujimave a o sympatiach hovorit nemozno vobec. Na jedno pozretie to je tak akurat.

Paprika (2006)

Neskutocne

Máj (2008)

Malebna ikonografia reznuta chytlavou hudbou, krasnou prirodou a skvelym triskom. Klobuk dole.

Líbáš jako Bůh (2009)

Paci sa mi ako sa zhadzuju ceske komedie, pricom staci aby sa natocila drama so socializmu a 20min zabila tym ako si niekto dramaticky zapalujem cigaretu a kritiky su skvele. Svoje publikum si to naslo a o to tu predsa slo.

Hanebný pancharti (2009)

Ach jaj. U Tarantina jeden nikdy nevie. Takze plusy: herci, hudba, prva scena minusy: roztahanost, ukecanost az konverzacna onania bez zjavneho zmyslu a tragicky koniec Nabuduce to skus inac Quentin. Ani viacnasobne pozrenie ma nepresvedcilo.

Earth (2007) (TV film)

Dokonale.

Baraka - Odysea země (1992)

Zaujimave obrazky podporene kvalitnym hudobnym doprovodom. Otazka je ci by som sa na to pozrel znova. Predsa len takychto strihovych dokumentov je v poslednej dobe pomerne dost.