• Thriller

Annabelle (2014)

Určite jeden z tých lepších horrorov minulého roku. Parádny vizuál, ľakačky, len tej krvi je pomenej, ale o to tu ani nešlo. S kľudným svedomím tento film odporúčam.

Pod zemí (2014)

Ja len dodám, že záverečná pol hodina je fakt hustá. A tá hudba, v domácom kine s DTS audiom si to užijete. Koniec som síce čakal iný, ale dobre aj tak. Kino neľutujem.

Jediná šance (1976)

Potom čo zlýha polícia a program na ochranu svedkov, berie inštruktor juda Mc Bain (Bo Svenson) zákon do svojich rúk. Komu sa páčil napr. DEATH WISH môže skúsiť aj toto.

Chraň nás od zlého (2014)

Uff, tak asi takto: Najväčšou chybou sú už otrepané ľakacie scény, všetko je tu predvidateľné. Zo začiatku som sa do deja nemohol vžiť, chýbala tomu hustejšia atmosféra. Tak film to nie je zlý, je precízne natočený, no niečo tomu chýba. Vyzdvyhnem záverečný exorcizmus, asi najlepší čo som videl, dokonca s hudbou od The Doors. No a happyendom sa to tiež nemuselo skončiť. Od Derricksona som čakal veru viac. Horror roku to veru nebude.

Jízda do pekel 3 (2014)

V rámci toho aké dnes horrorové sračky vychádzajú, tak určite nadpriemer.Ja som si to užil, v podstate ani nemám čo vytknúť. Sú mi u riti nejaký amatérsky herci, hrali dobre. Gore parádička, Rusty Nail je magor na pohladanie.... A Declan O'Brien? Odporúčam pozrieť bonusy na dvd, možno na tohto pána režiséra predsa len zmeníte názor.

Andělské oči (1993)

Mne k šťastiu veľa nechýba. Stačia kozy a krv...

Patrick (2013)

Tak na tomto som nič pozitívne nenašiel. Otrepané lakačky, triky slabé... Na jedno pozretie beriem, ale inak podpriemer. Pôvodného Patricka som nevidel a myslím že ani neuvidím, takže u mňa vyhrávajú taliani a ich Patrick vive ancora.

Avenged (2013)

Všetko tu už bolo popísané, ja len dodám, že pre mňa je tento mysteriózny rape and revenge zatiaľ to najlepšie čo tento rok vyšlo.

Killer Party (1986)

William Fruet nakrútil v 80. rokoch zopár výborných filmov, napr. survival Trapped, exploiťák Death Weekend...a niekoľko slabších filmov ako Spasms, alebo Inseminátor. Killer party buhužiaľ patrí do tej 2. kategórie. Film je klasická 80-tka, hodinu sa nič nedeje, len plno zbytočných kecov. Posledná pol hodina je už slušný démonický masaker, no kvality filmu to už nezdvihne. Škoda, pri úvodnom rockovom videoklipe som čakal poriadnu pecku. Takto, len slabší priemer.

To nisi tis amartias (1976)

Jedna hviezda za bobry a kozy. Inak odpad. Ale v Grecku pravdepodobne kultový film.