Kletba Měsíčního údolí (2008)

Film som si mrkla s dvoma tínejdžerkami zo základky. Tie dojaté fňukali, ja veľká som nechápala .... Takže tie dve hviezdičky za tie dve fňukandy. Pretože pre mňa to bolo otravné jak vred na jazyku. :-)

Klub rváčů (1999)

No, Fincher, Fincher, mne sa vždy zdalo, že z nábytku IKEA sa človek môže raz zbláznieť. :-) Vážne - ono je to asi pravda, že pokiaľ neurobíte so svojími xeroxými stereotypnými dňami života nič, jedného dňa sám postavíte sám proti sebe a začnete v zúfalstve deštruovať. A bude už jedno čo alebo koho. Fantastický scénar, dokonalé spracovanie.

Kód Enigmy (2014)

Film, ktorý ma hneval tým, že bol kladený väčší dôraz na práva homosexuálov a ich ťažký život ako na fakt, že vo vojnách je vždy dôležitejšie čokoľvek než obyčajný ľudský život.... Silné v scéne, kedy sa Turingov spolupracovník zosype, lebo v záujme zachovania kódu Enigmy musí obetovať život svojho brata práve bojujúceho a ohrozeného Nemcami.

Konec starých časů (1989)

Film o tom, že nie peniaze z nás robia zaujímavých ľudí, ale naše vystupovanie. Peniaze možno budia rešpekt, naše správanie budí emócie. Nedalo sa nezamilovať sa do "kniežaťa" Alexeja (pán Abrhám bol exceletný), v ktorom som videla Casanovu a Baróna Prášila namixovaného do jedného mňam koktailu. Vadil mi však dosť nudný pomalý dej. Film, pri ktorom si pokojne odbehnem pre šálku čaju, už je len priemer ....

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Pokračovania overených originálnych diel majú vždy problém - priniesť niečo nové, aby pokračovanie malo zmysel a zároveň dať divákovi to isté, čo sa mu páčilo v prvom dieli a kvôli čomu prišiel do kina na pokračovanie. Nezávidela som Emme Thompson jej prácu na scénari! Ale napísala ho celkom dobre, viac sa z toho vytrieskať nedalo. Skôr by som povedala - niektoré originálne a nápadité filmy by mali mať zakázané pokračovania. Takže tri hviezdy sú len kvôli Emme Thompson za scénar a skvelé herecké umenie.

Kouzelná romance (2007)

Animovaná rozprávka v modernom meste, waw! Deckám sa to páčilo, to bolo pre mňa dôležité a mne ako mamine sa zas páčil James Marsden s tým svojím širokým úsmevom - mužská verzia úsmevu Julie Roberts. :-) No môžem dať málo bodov?!

Král Artuš: Legenda o meči (2017)

Jude Law a jeho herecký heroický výkon skvelý. To sa nedá povedať o scenári. Mne jednoducho chýbala tá ušľachtilosť a odvaha kráľa Artuša, jeho mystický heroizmus... Takmer celý film bol tzv. chlapec z ľudu prehováraný na rolu hrdinu, až mi to pripadalo neúctivé ku nádhernej legende... Čaro hrdinu zmizlo v krvi, ktorú prelievali všetci okolo neho, len aby sa konečne chlapec z ľudu vzchopil. Zrejme filmársky zámer potešiť ľud, masy, plebs... Plebs však má občas svoje sny a rád ich vidí silnejšie než on. Akčné scény dosť slabé, až záverečná boduje.

Královský slib (2001)

Ženská s jemnými črtami (Vodráčková nie je veru žiadna mužatka) v roli panoša a nik netuší jej pravé pohlavie, haha. Šarmantný stále mladý Maroš Kramár s výzorom frajerkára dostal rolu kráľa tvrdohlavo trvajúceho na dávnom sľube a popri tej zásadovosti vôbec netuší, že princezná je zamilovaná zrovna do neho, haha. Keď sa tajomstvo odhalilo detskému divákovi, ten aj tak dávno vedel rozuzlenie a tak naň len opretý o vankúšik smutne čakal, pretože nudný scenár nerátal s tým, že dieťa má bystrý rozumček a treba ho vedieť, keď nie prekvapiť, tak aspoň zabaviť.

Krásná pokojská (2002)

Filmy, ktoré sa hrajú s "popoluškovským" klišé zabudajú na to, že keď je rozprávka skutočnou rozprávkou, tak jej uveríme skôr ako keď sa skutočnosť hrá na rozprávku. Jennifer Lopez hrá mizerne, keby nebola taká sexi, tak tento slaboduchý plagiát šupnem do odpadu. :-)

Kredenc (2014) (pořad)

Fňukať nad tým, že vymrel humor Lasicu a Satinského nemá cenu. Doba sa zmenila. Táto satira spoločenského života je výborná, lebo vďaka tomuto, aj keď občas preafektovanému humoru si uvedomím, že keď sa cítim pri pozeraní televíznych správ, telenovelách a iných serióznych reláciách ako lietadlo, nie som jediná. :-)