Coco Chanel (2009)

Nostalgicky som si spomenula na svoj prvý elegantný chanelovský kabátik a prvé "malé čierne", čiže spoločenské elegantné šaty, ktoré má hádam každá ženská. V rámci posudzovania životopisu sa nedá CC uprieť obrovský talent a prínos pre svet módy a žien. Film to odzrkadľoval menej, než som čakala. Viac sa sústredil na jej priživovanie sa na bohatom starom milencovi, neskor mladom milencovi - mecenášovi, čo sa mi nezdalo až také dôležité ako jej schopnosť vidieť svet, módu a život žien inak.... Scénar pre mňa slabý, A. Tautou sa mi tiež nezdala taká presvedčivá. Čakala som trošku viac.

Collateral (2004)

Od príjemného slaďákového začiatku, kedy bezvýznamný taxikár vezie klientku, ktorá sa mu zapáči až po strhujúci dej, ktorý končí v bode, keď je práve život osudovej klientky závisí na tom, či aj bezvýznamný človek dokáže prekročiť hranicu svojich doterajších možností a ukázať sebe a ostatným, že niekedy aj taká na pohľad NULA s protivne dobrými vlastnosťami sa hodí na záchranu života viac ako ktokoľvek iný. Pekné, fakt pekné!!! No a Cruise so šedivými vlasmi ako zabijak, fíha, zabudla som aj čumieť na jeho sexi zadok. :-)))

Colombiana (2011)

Akčáky zrovna nemusím, chýbajú mi tam filozofické dialógy, ktoré milujem a je mi jasné, že tu sa nehodia, ale ako akčák to bolo fakt výborné. Štíhla (stavím sa, že buď je bulimička, alebo anorektička, alebo ak nie, tak jej závidím) inteligentná zabíjačka (fujha- muž je zabíjak, žena zabíjačka, ale to evokuje bravčové hody na dedine).... robí všetko tak premyslene a rafinovane ako cukor, až som z toho nedýchala. A ako som sa k tomuto filmu dostala? Sympatický šéf videopožičovne ma šacol očkom a povedal: Vy nie ste na hlúpu sentimentálnu romantiku, že? Tak toto bude pre vás! A bolo....

Crash (1996)

Vzrušenie, keď je človek blízko smrti, nihil sub sole, pán Cronenberg. Deštrukcie pri nehodách, sex s igelitom na ksichte, dokonca aj pán Modlivka to má takto rád, kým mu neodhryzne samička hlavu. Námet ma nijako nezaujal, možno si tento kontroverzný film vychutnajú viac fanúšikovia takýchto snímkov. Film je však dobre urobený a Holly Hunter hrá výborne.

Cuky Luky Film (2017)

Nebola to žiadna zbierka skečov a neboli tam ani tie afektované dialógy kredenc typu, je to komédia s crazy dejom, recesia, total uletený film, ktorý paroduje naše smotanové "celevriti". Aj keď toto nie je moja "šialka" kávy, oceňujem, že v slovenských podmienkach sa urobilo takéto niečo takmer na kolene - scenar si robili z veľkej časti samotné herečky.

Čachtická paní (2009)

Už je to nudné pozerať stále verzie Bathoryčky, ktoré neprinášajú nič nové a dokonca ani nie sú schopné držať sa historicky podloženej pravdy. Prečo v závere filmu tie pochybnosti, či bola naozaj sadistickou vrahyňou? Nestačí okolo troch stoviek svedeckých výpovedí uložených v archívoch a depozitoch? Prečo zas ten smiešny dôvod pre sadistické mučenie udržať sa mladou pre mladučkého milenca? Musí sa všade podsúvať ten milostný motív, aby to bolo zaujímavejšie, uveriteľnejšie? Kúpanie sa v krvi? Veď sa nenašla nikdy žiadna železná panna ...! Škoda toho hlúpeho deju, lebo Julia Delpy ma ako herečka príjemne prekvapila.

Čápi s mákem (2010) (pořad)

Primitívne a prízemné. Ak to bolo scenárom, tak to aj chápem. Ženské radi vidia, keď sa milionárka znemožní (Mojsejová) a nečakajú žiadne varenie od modelky (Hanychová), takže bolo to napísané tak, ako divák očakával. Ak to nebol scenár, tak aj tá jedna hviezdička je veľa. PS - Dobre sa mi pritom žehlilo, pri ďalšom diele budem piecť koláč. PS dva: Mily divák, myslím si, že toto nie je vôbec kuchárska show, ale skrytá reklama (módne prehliadky hostiteliek počas obeda? hahaha), takže nevidíš to, čo vidíš a podvedome ti to lezie do mozgu. A o tom to je.

Čarodějky z Eastwicku (1987)

Jack Nicholson ako diabol je famózny. Keby som nevidela Ivana Trojana ako anjela Pána, tak neviem, neviem, na akú cestu by som sa v živote dala. :-D

Čas (2006)

Sprvu ma prekvapilo, ako sa správajú ženy a muži navzájom k sebe, ale viem aj z iných zdrojov, že v týchto zemepisných šírkach je to normálne. Myšlienka filmu je zaujímavá, takisto koniec bol taký nedokončený, aby si ho mohol divák v hlave dokončiť sám. Dobré dielko.

Čas po čase (1979)

Mary Steenburgen si zahrala aj v Návrate do budúcnosti III, takže mi bolo jasné, že cestovanie v čase jej nebude robiť problémy, aj keď s tým sprvu robila caviky ako každá ženská. :-) Ale zrejme len preto, aby to s ňou až také ľahké pán vedátor-predátor nemal. Proste film ma fakt pobavil, aj keď námet nebol zrovna pupok sveta. Ale čo už dnes diváka ohúri! :-(